V příštích měsících se vypravíme na farmacii a do studia ČT

Díky nové spolupráci s Univerzitou třetího věku se absolventů a přátel Masarykovy univerzity na akcích SAPMU letos scházelo tolik, že například exkurzi na SIMU bylo nutné opakovat. Stejně populární byla červnová prohlídka Centra léčivých rostlin LF MUNI s aktuální výstavou. V dalších měsících určitě chceme pokračovat v exkurzích na fakulty a další zajímavá brněnská místa a samozřejmě také v představování osobností MUNI.

8. 10. 2022

Bez popisku

Dvě exkurze do SIMU, největšího centra zaměřeného na medicínské simulace v celé střední Evropě, proběhly v březnu a dubnu 2022. Společně s přáteli MUNI z U3V jsme se podívali na jedno z nejmodernějších pracovišť, které výrazně rozšiřuje možnosti  výuky budoucích lékařek a lékařů i studujících nelékařských oborů. Vedle působivých jednotek intenzivní péče a nemocničních pokojů jsme si prohlédli i zdánlivě jednoduché seminární pracovny, kde se však vedou velmi důležité diskuse o postupech léčení, a podívali se na Brno ze střešního (rovněž simulovaného) heliportu.

Červnová procházka mezi léčivými rostlinami spojená s návštěvou výstavy o vůních byla neméně lákavá a naše řady se opět rozšířily o studentky a studenty univerzity třetího věku. Exkurzi jsme absolvovali s výkladem, takže nám neunikly mnohočetné druhy máty a rozdíly mezi nimi, ani tajemství zahalené divizny. Navazující výstava kromě čichu potěšila i chuťové buňky, neboť jsme některé z bylin mohli ochutnat v nápojích. Centrum léčivých rostlin lékařské fakulty MUNI je přístupné celoročně a my zdejší inspirace doporučujeme v každém ročním období. Rozsáhlejší fotogalerie si můžete prohlédnout na facebooku SAPMU.

Tématu léčení se zřejmě nevyhneme ani v budoucnu. Mezi akce plánované na nejbližší měsíce jsme konečně zařadili exkurzi na naši 10. fakultu, tedy farmacii, a rovněž chceme zrealizovat prohlídku televizního studia ČT Brno. Na jaře se snad podaří i další z brněnských toulek na základě knižních předloh, tentokrát Brnem účtujícím. Během podzimu 2022 se ještě můžete těšit na členské shromáždění SAPMU a některou z plánovaných absolventských debat.

Přehled všech článků