Public Finance and Economics

Navazující magisterské studium v prezenční formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 95 000 Kč za akademický rok.

Termín podání přihlášky v závislosti na zvoleném přijímacím řízení (půlnoc )

Co se naučíte

Chcete se uplatnit ve veřejné správě? Investujte do své budoucnosti a vybavte se dovednostmi a znalostmi, které vám umožní vést veřejný sektor. Studium oboru Veřejné finance a ekonomika vám může poskytnout příležitosti k vytváření a provádění politik, které mohou mít smysluplný a trvalý dopad na společnost. Vzhledem ke stále rostoucím nárokům na veřejný sektor jsou kvalifikované lidské zdroje důležitější než kdy jindy. Investujte do sebe a staňte se součástí řešení. Přihlaste se do našeho programu ještě dnes a naučte se řídit veřejné finance a efektivně rozdělovat omezené zdroje a služby.

Rozumět věcem veřejným je skvělá „správa“

Povinná praxe není součástí studijního programu.

Chcete vědět víc?

Absolventi přebírají řídící funkce v regionálních a obecních správních orgánech, vládních agenturách, obecních společnostech a evropských institucích. Mohou se věnovat kariéře v soukromém nebo neziskovému sektoru, kde pracují jako ředitelé, fundraiseri, odborníci na PR a komunikaci, projektoví manažeři a ekonomové.

Absolventi najdou uplatnění v oblastech jako jsou zaměstnanost a sociální zabezpečení, zdravotnictví, sociální služby, školství, kultura, tělesná kultura a sport. Uplatnění najdou i jako ekonomové odborně připravení pro sféru bydlení a technické infrastruktury, jakož i pro celou oblast veřejné správy. Mohou se dobře uplatnit i ve sféře správy daní a cla.

Studenti tohoto programu jsou připravováni zejména pro výkon ekonomických a administrativních profesí ve veřejném a nestátním neziskovém sektoru. Rozvoj kritického myšlení a schopnosti evaluace veřejných politik z nadnárodního pohledu vytváří dále předpoklady pro zaměstnání v organizacích zabývajících se výzkumem veřejného sektoru nebo v zájmových organizacích ovlivňujících podobu veřejných politik.

Údaje z předchozího přijímacího řízení (přihlášky 15. 12. 2023 – 15. 4. 2024)

Our Master's degree programmes are open to students holding a Bachelor's or equivalent degree. Applicants must provide proof of English proficiency and study competence.

Please see our website for complete information:

All application materials must be in English or in Czech.

Navazující studium

Zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční ano