General Medicine

Pomaturitní magisterské studium v prezenční formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 380 000 Kč za akademický rok.

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Šestiletý magisterský prezenční studijní program připravuje absolventy pro profesi lékaře. Je ukončen titulem MUDr. (doktor všeobecného lékařství). Je určen absolventům středních škol ukončených maturitní zkouškou. Během prvních dvou let jsou ve studijním plánu zahrnuty především teoretické předměty (Biologie, Biofyzika, Chemie a Biochemie, Anatomie, Histologie, Fyziologie). Pro úspěšné studium těchto předmětů je nezbytná výborná předchozí znalost přírodovědně zaměřených předmětů na gymnaziální úrovni. Výuka se uskutečňuje formou přednášek, laboratorních cvičení a seminářů.

Praxe

Během 4. a 5. ročníku prochází student postupně stážemi na jednotlivých klinikách. Výuka je doplňována přednáškami. Poslední rok je věnován předpromočním stážím, při nichž studenti pracují na klinikách pod dozorem zkušených lékařů. V průběhu studia absolvuje student rovněž 4 prázdninové praxe, během nichž se postupně seznamuje s provozem ve zdravotnických zařízeních a praktickými postupy.

Chcete vědět víc?

www.med.muni.cz

Absolventi najdou široké uplatnění ve všech lékařských oborech, včetně hygienické služby a dětského lékařství. Mohou pracovat rovněž jako vědečtí pracovníci v oborech biomedicínských věd nebo jako specializovaní reprezentanti farmakologických firem.

Vzdělávací program splňuje požadavky pro získání odborné způsobilosti lékaře dle §4 zákona České republiky č. 95/2004 Sb. a požadavky na základní lékařskou odbornou přípravu dle Článku 24 směrnice Evropského parlamentu a rady 2005/36/ES.

Předměty – příklad průchodu studiem

Jak může vypadat vaše studium:

Podrobné informace o předmětech studijního plánu

Navazující studium

Zajišťuje Lékařská fakulta
Typ studia magisterský
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne