Italský jazyk a literatura

Bakalářské studium oboru italský jazyk a literatura otevírá cestu k získání základních vědomostí, znalostí a kompetencí v oblasti italské lingvistiky, dějin, literatury a kultury Itálie. Posluchač si během studia zároveň osvojí terminologii a základní metodologické přístupy lingvistiky a literární vědy. Předpokládaná vstupní jazyková úroveň dle Evropského referenčního rámce je A1, výstupní úroveň pak C1.

• důstojného písemného i ústního projevu v italštině na úrovni C1 dle Evropského referenčního rámce;
  • disponovat společenskými, politickými, kulturními a historickými vědomostmi o Itálii.

„Kromě vstřícného přístupu pedagogů oceňuji na filozofické fakultě zejména příležitost zapojit se do spolkové činnosti. Spolupracuji s Nadačním fondem studentů FF MU a mám tak možnost účastnit se přípravy akcí, jako jsou veletrhy vysokých škol, dny otevřených dveří nebo ples.“

Petr Sucháček Petr Sucháček
student pedagogiky

Kromě práce v oboru překladatelství, redaktorské činnosti, publicistice, cestovním ruchu či v podnicích na úrovni nižšího managementu se uplatní v profesích, jež vyžadují schopnost samostatného a kritického myšlení a dobrou vyjadřovací schopnost v mateřském a italském jazyce.

Zajišťuje Filozofická fakulta

absolventů našlo práci snadno

Andrea Jacková

„Po téměř šestiletém pobytu v Itálii jsem se rozhodla pro studium italštiny. Během bakalářského a magisterského studia jsem měla mimo jiné možnost navázat kontakt s řadou akademických či vědeckých pracovníků z různých zemí. To mne motivovalo k navazujícímu doktorskému studiu, které právě dokončuji. Aktivně se účastním různých českých i zahraničních konferencí,např. v Německu, Maďarsku nebo Slovinsku. Kromě výuky italského jazyka se věnuji také překladatelství a tlumočení.“

Andrea Jacková
absolventka oboru Italský jazyk a literatura

Oborové kombinace s oborem Italský jazyk a literatura

Kombinace s obory z Filozofické fakulty

Obory z Filozofické fakulty je možné libovolně kombinovat do dvouoborového studia. Přihláška se podává pro každý obor samostatně a teprve po úspěšném absolvování přijímacího řízení, u zápisu ke studiu, se uvádí, které obory si přejete spojit.

Výjimky, které nelze kombinovat, jsou tyto obory
: Balkanistika, Český jazyk se specializací počítačová lingvistika, Informační studia a knihovnictví, Polština se zaměřením na oblast firemní praxe, služeb a cestovního ruchu, Ruština se zaměřením na oblast firemní praxe, služeb a cestovního ruchu, Sociální pedagogika a poradenství a Psychologie.

Kombinace s obory z jiných fakult

Ekonomicko-správní fakulta
Hospodářská politika
Veřejná ekonomika a správa

Předmět přijímací zkoušky: Test studijních předpokladů (TSP.

Bližší informace k TSP: http://www.muni.cz/tsp

Podrobné informace o přijímacím řízení na FF MU: http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci

Obecné informace o přijímacím řízení na MU: http://www.muni.cz/admission/bachelor

FF MU nepřihlíží k výsledku státních maturit a k výsledkům národních srovnávacích zkoušek SCIO.

Průvodce přijímacím řízením

Nejčastěji zapisované předměty

Doporučené studijní plány a další informace najdete ve studijním katalogu fakulty.