Kvestorem Masarykovy univerzity bude Ladislav Janíček

  • 2. dubna 2012

Kvestorem Masarykovy univerzity (MU), který řídí její hospodaření a vnitřní správu, se po sedmiměsíční přestávce od 3. dubna opět stane Ladislav Janíček. Stávajícího prorektora pro ekonomiku se rozhodl do funkce kvestora jmenovat rektor Mikuláš Bek. Se jmenováním Janíčka dnes vyjádřil souhlas Akademický senát MU. V nejužším vedení tak bude dočasně pracovat jen pět prorektorů.

Janíček se stal kvestorem MU poprvé v červenci 2003, kdy stál v čele univerzity rektor Jiří Zlatuška. O hospodaření a vnitřní správu univerzity se staral až do září 2011, kdy ho rektor Bek jmenoval prorektorem pro ekonomiku. Na pozici kvestora ho vystřídal Jan Vitula, jenž se funkce ke konci března vzdal, aby se jako lídr kandidátky TOP 09 mohl naplno věnovat nadcházejícím volbám do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.


Kompetence a pravomoci kvestora upravuje vysokoškolský zákon a statut univerzity. Kvestor řídí hospodaření a vnitřní správu veřejné vysoké školy, je přímo podřízen rektorovi, který ho jmenuje i odvolává.


Další informace, fotografie nebo videa k události
Informace
Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info