Aktualizovali jsme web po vládním omezení pohybu

Vláda ČR rozhodla o omezení volného pohybu. Co z toho plyne?

16. 3. 2020 11:00

Zde stručně v bodech nejdůležitější aktuality, projděte si prosím aktualizovaný web www.muni.cz/koronavirus.

- V maximální možné míře omezte volný pohyb. Zaměstnanci by měli do práce chodit jen v nezbytných případech, ideální je sjednat s nadřízeným home office nebo čerpat dovolenou.

- Kontaktní výuka je dál zrušená, nově už nelze osobně ani konzultovat, zkoušet apod. Jako studenti můžete do školy, jen pokud tam jdete jako dobrovolníci nebo v rámci nějakého pracovního úvazku, ale i to je potřeba omezit na minimum.

- Používejte v maximálně možné míře elektronické nástroje komunikace dostupné na adrese it.muni.cz. Další doporučení a instrukce pro učitele najdete na is.muni.cz/samostudium. Pro různá jednání je vhodné používat MS Teams.

- Omezení pohybu se nevztahuje na vykonávání stáží a praxí (nutno se domluvit s poskytovatelem) a nevztahuje se ani na dobrovolnictví. Kdo může, hlaste se do našich databází dobrovolníků a pomozte nám prosím s řešením celospolečenské krize: https://www.muni.cz/koronavirus#dobrovolnici.

- Koleje dál fungují, většina menz také, ale v omezeném režimu, sledujte skm.muni.cz/menza pro aktuální informace o tom, co je kdy otevřené.

Přehled všech článků