Masarykova univerzita přejde od 31. května na zelený semafor

Krizový výbor MU rozhodl ve středu o tom, že od pondělí 31. května se změní barva na univerzitním eskalačním semaforu ze žluté na zelenou. Podrobné podmínky provozu se budou v následujících dnech upravovat tak, aby odpovídaly aktuálním vládním opatřením a také na základě připomínek vedoucích hospodářských středisek.

20. 5. 2021

Krizový výbor MU rozhodl ve středu o tom, že od pondělí 31. května se změní barva na univerzitním eskalačním semaforu ze žluté na zelenou. Podrobné podmínky provozu se budou v následujících dnech upravovat tak, aby odpovídaly aktuálním vládním opatřením a na základě připomínek vedoucích hospodářských středisek.

Vláda také od pondělí 24. května povolila prezenční výuku pro všechny studenty vysokých škol s tím, že s výjimkou klinické a praktické výuky a praxe a také zkoušek, musí být mezi jednotlivými osobami zachován rozestup minimálně 1,5 metru. O výuce ale rozhodují jednotlivé fakulty samostatně. Zda se povolení výuky týká konkrétního studijního programu, předmětu či studenta, zjistí z fakultních informací.

Stále však platí, že pro osobní přítomnost ve výuce či na pracovišti je potřeba mít negativní test na koronavirus. A to tak, že při první účasti na výuce či přítomnosti ve škole se student musí prokázat buď výsledkem PCR testu, který nesmí být starší než sedm dní, nebo výsledkem antigenního testu, který nesmí být starší než 72 hodin. Poté je povinen se testovat jednou za sedm dní. Podrobnosti k testování naleznete zde.

Studenti ani zaměstnanci se nemusí prokazovat testem, pokud doloží, že prodělali covid-19. Musí mít za sebou izolaci předepsanou ministerstvem zdravotnictví. Další podmínkou je, že od jejich prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů. Povinnost prokázat negativní test odpadá také v případě, že student či zaměstnanec předloží certifikát o kompletním očkování.

Přehled všech článků