Národní knihovna zpřístupnila své digitalizované tituly

Studenti a vědečtí pracovníci mohou opět využívat online přístup ke všem digitalizovaným titulům Národní knihovny a Moravské zemské knihovny. Opětovné spuštění služby reaguje na uzavření knihoven v souvislosti s protiepidemickými opatřeními. Služba bude přístupná do konce nouzového stavu pod tímto odkazem.

2. 11. 2020

Zpřístupnění se týká zhruba 215 tisíc titulů a umožnila ho dohoda Národní knihovny se správci autorských práv a Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Přihlášení do online služby je možné přes univerzitní knihovní účet – stačí zvolit možnost Přihlásit knihovním účtem, vybrat ze seznamu institucí Masarykovu univerzitu a zadat UČO a primární heslo. Tituly je možné online prohlížet, není umožněno je stahovat ani tisknout.