Pracovní povinnost studentů

8.30: Masarykova univerzita je připravená zajistit plnění pracovní povinnosti, kterou vláda ČR uložila studentům vysokých škol k zajištění poskytování zdravotních služeb a také poskytování péče v zařízeních sociálních služeb po dobu platnosti nouzového stavu v souvislosti s výskytem epidemie COVID-19 na území České republiky.

15. 3. 2020 8:30

Obsah, rozsah a místo těchto prací stanoví kraje, v Jihomoravském kraji aktuálně potřeba stanovena nebyla.

Koordinátorem pro oblast medicíny jmenoval rektor děkana Lékařské fakulty MU Martina Repka, pro oblast sociálních služeb děkana Pedagogické fakulty MU Jiřího Němce.

Situaci sledujeme a studenti, kterých se pracovní povinnost může týkat, byli nebo ještě budou informováni prostřednictvím e-mailu.

Nad rámec této případné povinnosti zajišťuje univerzita pomoc prostřednictvím dobrovolníků z řad studentů a zaměstnanců, kteří se můžou hlásit prostřednictvím tohoto formuláře. Dobrovolníci z řad veřejnosti se mohou hlásit zde.

Přehled všech článků