Přehledně: Aktuální provoz knihoven na MUNI

Jednotlivé knihovny Masarykovy univerzity právě přecházejí na režimy aspoň částečného provozu. Ve všech budovách zároveň platí nutnost předešlého vyplnění čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění v Informačním systému MU pro studenty posledních ročníků (ostatní studenti do budov MU pořád ještě nemůžou). Čtěte dále přehled toho, jak bude která knihovna otevřená a za jakých podmínek bude nyní půjčovat knihy.

23. 4. 2020 17:07

Knihovna univerzitního kampusu

Centrální knihovna bohunického kampusu je od otevřená každý všední den od 9 do 15 hodin. Knihy k vypůjčení je nejprve potřeba si objednat přes katalog, na místě je pak bude pracovník knihovny u vchodu předávat oproti podpisu stvrzenky o výpůjčce. Další důležité podrobnosti najdete zde.

Knihovna ekonomicko-správní fakulty

Středisko vědeckých informací – knihovna na ekonomicko-správní fakultě bude nově od pondělí 27. dubna otevřena každý všední den od 9 do 12 hodin pro nezbytné půjčení či vrácení knih. Výpůjčky i vracení knih zde budou studenti provádět samostatně na samoobslužných zařízeních, po knihovně se musí pohybovat ve dvoumetrových odstupech. Další podrobnosti čtěte tady.

Knihovna fakulty sociálních studií

Studenti si mohou vyzvednout objednané knihy a vrátit ty nepotřebné vždy v pondělí a ve čtvrtek od 13 do 15 hodin. Seznam požadovaných knih se jménem a číslem UČO zasílejte prosím přímo na e-mail knihovna@fss.muni.cz. Knihovníci vám poté sdělí, kdy je možné si pro knihy přijít. Půjčování i vracení knih probíhá ve vestibulu fakulty, vstup studentům je umožněn jednotlivě. Další podrobnosti knihovna popisuje na webu knihovna.fss.muni.cz.

Ústřední knihovna filozofické fakulty

Ústřední knihovna filozofické fakulty bude vydávat objednané knihy každý všední den od 10 do 13 hodin. Provizorní výdejní místo se nachází v čítárně (vchod z ulice Arna Nováka). Knihovníci budou půjčovat absenční knihy, dostupné v hlavní budově knihovny, a to jen ty, které nejsou naskenovány v e-prezenčce. K vyzvednutí je potřeba Isic. Podrobnosti čtěte zde.

Ústřední knihovna pedagogické fakulty

Před vstupem do budovy pedagogické fakulty na Poříčí 31 je již v provozu výdejní okénko, přes které vydávají knihovníci ústřední knihovny objednané knihy. Vyzvedávat je mohou studenti v pracovní dny mezi 9. a 11. hodinou. Objednání probíhá v online katalogu, na místo vyrazte až po potvrzení emailem a přibalte s sebou svůj Isic. Další podrobnosti popisuje knihovna tady.

Ústřední knihovna přírodovědecké fakulty

Knihovna přírodovědecké fakulty v areálu na Kotlářské má nově otevřeno každý všední den od 9 do 12 hodin. Knihy k vypůjčení je potřeba si předem objednat v katalogu, na místě pak vyčkejte v atriu u brány na pokyn knihovníka. K pultu je potřeba přistupovat po jednom. Studovny zůstávají i nadále uzavřené. Více informací najdete zde.

Ústřední knihovna právnické fakulty

Knihovna právnické fakulty je prozatím stále uzavřena. Aktuální situaci můžete sledovat na jejím facebooku a webových stránkách.

Knihovna fakulty informatiky

I knihovna v budově fakulty informatiky má prozatím stále zavřeno. Studenti nicméně mohou napsat na email knihovna@fi.muni.cz a individuálně se domluvit na možnostech výpůjčky.

Přehled všech článků