Registrujte se k očkování a pomozte vrátit nejen výuku k normálu

Od pátku 4. června startuje možnost registrovat se k očkování pro skupinu 16 až 29 let. Využijte příležitosti a rezervujte si termín. Nejen že tak pomůžete zlepšit vyhlídky na návrat výuky na Masarykově univerzitě k normálu, ale jako členové akademické obce se také přihlásíte k dílu celospolečenské odpovědnosti. Stranou nelze ponechat ani praktické výhody po získání vakcíny: snazší možnost navštěvovat služby či kulturu, cestovat do zahraničí apod.

3. 6. 2021

Níže jsme pro vás připravili odpovědi na nejdůležitější otázky.

Mám zájem se očkovat, co mám udělat?

Od 4. 6. 2021 startuje možnost registrace k očkování skupiny 16 – 29 let. Zaregistrujte se v centrálním registru Registrace na očkování - Zadání tel. čísla (mzcr.cz). Doporučujeme vybrat očkovací místo dle stavu vakcín a délky čekajících front: COVID očkování (opendatalab.cz). Pokud již máte vytvořenou registraci a přišla vám zvací SMS s PIN2 s oznámením o možnosti rezervace termínu, volte 1. termín očkování tak, abyste se mohli dostavit na 2. dávku očkování, která je realizována přesně za 42 dnů. Termín není možné měnit. Myslete na to, abyste v době druhé očkovací dávky byli přítomni v místě očkování.

Jsem cizí státní příslušník, vztahuje se na mě možnost očkování?

Do registru k vakcinaci se můžete přihlásit, pokud jste v systému veřejného zdravotního pojištění ČR, nebo jste pojištěni v jiném státě EU a máte v ČR nárok na tzv. plnou péči (jste držiteli nárokového dokladu S1), či jste pojištěni v jiném státě EU a máte v ČR - dle evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC) - nárok na nezbytnou péči a výpomocně se zaregistrujete u české zdravotní pojišťovny.

Dle doposud přijaté strategie Vlády ČR je očkování v tuto chvíli možné pouze pro účastníky českého veřejného zdravotního pojištění, nikoli pro osoby s komerčním pojištěním. Do poloviny června 2021 má být umožněno i pro samoplátce, o vývoji vás budeme informovat.

Více o vakcinaci cizích státních příslušníků zde:

Případné dotazy směřujte na ockovanicovid@muni.cz.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info