PhDr. Ing. Pavla Hradecká

Funkce na pracovišti
  • KVE ESF: koordinátorka MFTAP
Vzdělání a akademická kvalifikace
  • 2019: Ing., studijní program Veřejná správa (Administration publique) - MFTAP; ESF MU a IPAG Université de Rennes 1, diplomová práce na téma "Vybrané ekonomické aspekty fungování základních uměleckých škol v kontextu vzdělávací politiky ČR"
  • 2017: Master 2, Université de Rennes 1 (francouzský diplom v rámci studia Veřejná správa (Administration publique) - MFTAP; ESF MU a IPAG Université de Rennes 1)
  • 2017: PhDr., obor Učitelství francouzského jazyka a literatury pro střední školy, FF MU, rigorózní práce na téma "Didactique de français et phonétique corrective : fautes de prononciation et leur correction chez les apprenants tchèques"
  • 2016: Mgr., obor Učitelství francouzského jazyka a literatury pro střední školy, FF MU, diplomová práce na téma "Correction des fautes de prononciation des apprenants tchèques : recherche expérimentale"
  • 2014: Bc., obor Francouzský jazyk a literatura, FF MU, bakalářská práce na téma "Caractérisation du témoignage indirect en bande dessinée à partir de trois exemples portant sur la Seconde Guerre mondiale"
  • 2011: maturita, Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
Přehled zaměstnání
  • 2018 – dosud: Katedra veřejné ekonomie ESF MU, koordinátorka
  • 2019: Ústav románských jazyků a literatur, externí spolupráce
Pedagogická činnost
  • KVE ESF MU
    Všeobecný rozhled a rozvoj komunikačních schopností
  • ÚRJL FF MU
    Fonetika francouzštiny a korekce výslovnosti
    Jazykový seminář I, Jazykový seminář II
    Jazyková cvičení 1, Jazyková cvičení 1-II
Vědeckovýzkumná činnost
  • 01/2018 – 12/2018: spoluúčast na projektu "New Public Governance, co-production and hybridity phenomenon" (MUNI/A/1018/2017)
Akademické stáže
  • 2016 (leden – únor): pracovní stáž v instituci české veřejné správy (obecní úřad městysu Zásada, Liberecký kraj)
  • 2016 (září – listopad): pracovní stáž v instituci francouzské veřejné správy (Bureau du contrôle de légalité et de l'intercommunalité, Préfecture d'Ille-et-Vilaine, Rennes - Bretaň)
Mimouniverzitní aktivity
  • Od 2024: členka sdružení Gallica (sdružení vysokoškolských učitelů francouzštiny)
Ocenění vědeckou komunitou
  • 2017: 2. místo, Prix Gallica za nejlepší magisterské diplomové práce obhájené v letech 2015/2016 na romanistických pracovištích v ČR
Vybrané publikace
  • BITONTI, Alessandro, Christophe Gérard L. CUSIMANO, Paolo DIVIZIA, Daniel VÁZQUEZ TOURIŇO, Andrea GHIDONI, Ivo BUZEK, Zeno VERLATO, Stefan SCHNEIDER, Cristina RODRÍGUEZ GARCÍA, Pavla HRADECKÁ, Jiří PEŠEK, Katia Émilie V. HAYEK, Kateřina KUČEROVÁ, Zuzana RAKOVÁ, Hana DELALANDE, Silke PUNTSCHUH, Izabella FRĄCKOWIAK a Damir MIŠETIĆ. IV Seminario interdisciplinare per i dottorandi di Romanistica - "Metodologie di ricerca in letteratura, filologia e linguistica" 2018. 2018. info
  • HRADECKÁ, Pavla a Gabriela VACEKOVÁ. Hybrid v systému regionálního školství? Postavení a specifika uměleckého vzdělávání v ČR. In Klímová, V., Žítek, V. XXI. Mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masarykova univerzita. s. 754-761. ISBN 978-80-210-8969-3. 2018. info

8. 1. 2024