MUNIVERSE

Vítej v MUNIVERSE, nejlepším místě, kde můžeš prožít svá studentská léta! Brouzdej mapou a objevuj vše, co ti studium na MUNI nabízí. Fakulty, laboratoře, sportoviště, kavárny i bary. Možností máš celý vesmír, tak vzhůru do toho!

Přejít k mapě

Načítám mapu…

Studium

Farmaceutická fakulta

Palackého třída 1946/1, 612 00 Brno

Farmacie = práce v lékárně? Není tomu úplně tak. I když se studium farmacie točí kolem léčiv, netýká se jenom jejich výdeje v lékárně, ale je mnohem komplexnější, než jste si možná mysleli. Během studia farmacie si projdeš všemi fázemi týkajícími se života léku – od jeho vzniku a syntézy v chemické laboratoři, přes vytvoření správné lékové formy až po užití a působení léku na lidské tělo a mikroorganismy, které se v těle nacházejí. Dostaneš se dokonce na právní a etické otázky užívání některých látek/léčiv. Takže pokud tě na střední škole bavily přírodní vědy, zejména chemie a biologie, máš rád/a komplexnost a nepohrdneš ani jinými vědami (např. sociálně zaměřenými a technologickými), tak může být studium farmacie pro tebe to pravé!

První dva roky studia jsou zaměřeny na rozšiřování znalostí v oblasti přírodních a medicínských předmětů potřebných k pozdějšímu pochopení specifických předmětů farmacie. Jedná se např. o Organickou chemii, Botaniku, Morfologii a fyziologii člověka, Biochemii apod. Ve třetím a čtvrtém ročníku se studium skládá převážně z farmaceutických předmětů v čele se státnicovými předměty Farmakognozie, Farmaceutická chemie, Farmakologie a toxikologie, Farmaceutická technologie a Sociální farmacie a lékárenství. Pátý ročník tvoří zpravidla povinná půlroční praxe, psaní diplomové práce a její obhajoba a státní závěrečné zkoušky, po jejichž úspěšném absolvování získáte titul magistr – ve zkratce Mgr. uváděný před jménem.


Předchozí

Fakulta sportovních studií

Další

Filmový festival Fakulty informatiky MU

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info