Žebříček UI GreenMetric hodnotí, nakolik univerzity rozvíjejí svou infrastrukturu i vzdělávání s ohledem na životní prostředí a principy udržitelnosti. Účelem žebříčku je přispět k akademické debatě o místě udržitelnosti ve vzdělávání a podporovat společenskou změnu směrem k naplňování Cílů udržitelného rozvoje vedenou univerzitami.

Hodnocení v rámci žebříčku se zaměřuje na 6 hlavních kategorií. Jsou jimi prostředí a infrastruktura, energie a změna klimatu, odpady, voda, doprava a vzdělávání a výzkum.

Masarykova univerzita se do žebříčku UI GreenMetric poprvé zapojila v roce 2020, kdy se z 912 hodnocených univerzit umístila na 229. místě. V následujících dvou letech své umístění dále vylepšovala i při zvyšující se konkurenci v žebříčku. V roce 2023 se MU umisťuje na sdílené 119. pozici z celkem 1 183 hodnocených univerzit. Nejlepšího umístění dosáhla MU v kategorii zaměřující se na dopravu (62. místo). V rámci ČR se drží na 2. místě za Českou zemědělskou univerzitou v Praze (světově 36. pozice).

Detailní výsledky žebříčku zde.

Mezinárodní žebříčky

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info