Junior Designer

Pracoviště
Marketing a komunikace Ústav výpočetní techniky
Termín přihlášek
4. 12. 2022
Nástup
Dle domluvy
Typ úvazku
dohoda
Obor činnosti
IS/IT: Konzultace, analýzy  |  Marketing, Média, reklama a PR
Elektronická přihláška

Jako Ústav výpočetní techniky MUNI poskytujeme univerzitě IT zázemí, které odpovídá špičkové univerzitě 21. století. Do týmu, který se zaměřuje na kvalitu služeb, přívětivost našich systémů, komunikaci s uživateli a promo dovnitř i mimo univerzitu, hledáme parťáka/čku na pozici designera a kreativce. Jsme tým, který řeší spíše „lidské“ věci mezi technicky zaměřenými IT profesionály. Máme rozmanitou pracovní agendu: připravujeme komunikační kampaně, organizujeme zajímavé akce, jako je Noc vědců nebo setkání IT komunity, a spolupracujeme na projektech v pozici UX designerů, kreativců, výzkumníků aj.

A co tě čeká?

Účast na širokém spektru projektů, kde si vyzkoušíš různé role a přístupy, protože žádný tým ani projekt na ÚVT není stejný. Tvým úkolem bude v projektech myslet na koncové uživatele a pomáhat týmu na ně nezapomínat. Budeš se soustředit na jednu z oblastí činností, mezi které například patří výzkum uživatelských potřebnávrh GUIdefinování služebnastavení průchodu službou nebo implementace změn do našich webových stránek (například web it.muni.cz). Záleží, co z toho tě láka nebo na co se zaměřuješ. Kromě toho tě čeká spolupráce na různorodých marketingových aktivitách a kampaních.

Na začátku nemusíš zdaleka znát všechno, ale určitě buď ready se vše potřebné doučit. Budeš mít prostor zkoušet netradiční řešení, se kterými sám/sama přijdeš. Budeš mít spoustu příležitostí nasbírat relevantní pracovní zkušenosti a ujasnit si, kam by ses dále chtěl/a profilovat. Budeš součástí týmu, který ti bude pomáhat a podpoří tě v čerpání nových zkušeností. 

O čem bys měl/a mít základní povědomí:

 • Designové procesy a vhodné metody pro různé fáze procesu – objevování, definování, navrhování a testování.
 • Povědomí o stavbě metodologie při výzkumu. Pojmy kvantitativní i kvalitativní výzkumy by ti neměly být cizí.
 • Grafické editory: základy práce například v Adobe (Ilustrator, Photoshop, InDesign) 
  • Budeš mít příležitost vyzkoušet si přípravu grafických materiálů, jako jsou plakáty, infografiky apod. 
 • Návrh SW: například Figma, XD apod. 
  • Vhodné pro projekty zaměřené na návrhy GUI (webů, systémů a služeb).

Nemusíš být v ničem z toho „profík“, stačí mít představu, oč jde, nebo chuť to zjistit.  Následně se v těchto oblastech zdokonalovat.

Krom těchto technických skillů doufáme, že jsi:

 • Samostatný/á a odpovědný/á – je potřeba, abys zvládal/a) svůj čas sám/a zorganizovat a klíčové úkoly splnit včas. Dostaneš zadání, u kterého není jasný postup. Bude na tobě vymyslet, co je třeba, a říct o radu, kde tápeš.
 • Schopen/na kritického a kreativního myšlení – je důležité nejen slepě plnit úkoly, ale i ptát se PROČ to děláme, co je cílem, jak by se to dalo ještě zlepšit. Ne vždy je první řešení vhodné řešení, ne vždy máme hned řešení, je nutné umět myslet „out of the box“.
 • Týmový/á hráč/ka – sice v týmu každý odpovídá za své úkoly, pořád jsme ale tým, co si pomáhá a který společně roste.
 • Iniciativní – umíš přijít s nápadem nebo plánem, jak k něčemu přistoupit, jak něco zjistit – a nečekáš, až ti někdo zadá přesný úkol. 

Co Ti nabízíme my? 

 • Příležitost naučit se v moderních a žádaných technologiích. Pracujeme v nástrojích, jako je JIRA a další produkty od Atlassianu, které jsou využívány ve firmách po celém světě.
 • Tým, který tě podpoří v růstu a (nejen) profesním rozvoji.
 • Zapojení do různých projektů, jako je implementace IT služeb do nabídky MUNI, návrh autentizační brány pro MUNI (příklad) a další.  
 • Spolupráci na DPP/DPČ s flexibilní pracovní dobou s možností homeoffice – to se skvěle kombinuje se studiem na VŠ.
 • Pracovní prostředí v našich kancelářích v Centru Šumavská, kde budeš moct nejen pracovat, ale taky se zapojit do našeho živého kolektivu.
 • Hodinovou mzdu 180 Kč na DPČ s možností odměn. Vedení, které chápe peklo zkouškového a rádo ti vyjde ve všem vstříc. Budeme se snažit reflektovat tvoje zájmy a hledat pro tebe příležitosti, jak dále profesně růst.
 • Možnost propojení své práce s tématem bakalářky nebo diplomky.

Zaujali jsme tě? Tak nás zaujmi svým životopisem. Přihlas se do výběrového řízení vyplněním e-přihlášky níže. S případnými dotazy nás neváhej kontaktovat na kariera@ics.muni.cz

 

Informace o průběhu výběrového řízení:  

Na ICS MUNI prosazujeme rovný přístup, šanci získat zaměstnání má každý/á uchazeč/ka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. Zaslanými přihláškami se budeme zabývat po skončení lhůty pro přihlašování. Můžeš tedy očekávat, že po vyhodnocení přihlášek se ti ozveme se zpětnou vazbou a pozvánkou na stručný online pohovor. Po online kole ti zadáme krátký úkol, na kterém budeš moct ukázat, na jaké úrovni jsou tvé designerské dovednosti. V posledním kole se potkáme na pohovoru naživo. V rámci výběrového řízení se Ti budou věnovat:

 • Pavlína Špringerová (Vedoucí týmu) 
 • Filip Opálka (Zástupce vedoucí)
 • Tomáš Vojtíšek (HR Specialista)

Elektronická přihláška

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku


Poradíme vám s životopisem a přípravou na pohovor

Tipy pro výběrové řízení

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info