Vítej v dobrovolnickém centru MUNI POMÁHÁ!

Chceš si vylepšit karmu a pomoci potřebným? Vyplnit čas něčím, co bude mít opravdový smysl? Tady jsi správně. MUNI pomáhá a stejně tak můžeš pomáhat i ty.

Kdo jsme?

Kdo jsme?

Jsme dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ, které vzniklo v březnu roku 2020 v souvislosti s epidemií nemoci covid-19. Naše aktivity již nejsou vázány jen na pomoc při epidemii, vznikají u nás i další dobrovolnické programy. Našimi dobrovolníky jsou studenti, zaměstnanci, absolventi Masarykovy univerzity i veřejnost. Záleží nám na tom, abychom přispívali nejen k vlastnímu rozvoji, ale i k rozvoji celé občanské společnosti.

Co děláme?

Co děláme?

Pomáháme tam, kde je to potřeba!
Dobrovolnictví vnímáme jako nástroj pomoci i seberozvoje, a proto je naším posláním zprostředkovávat smysluplné dobrovolnické příležitosti. Díky aplikaci MUNI POMÁHÁ jsme schopni zprostředkovávat širokou nabídku příležitostí a sám/sama si můžeš rozhodnout, kde, s čím a jak moc chceš pomáhat. Máš vlastní nápad? Nabízíme ti podporu a zázemí v rámci programu Inkubátor pomoci, stačí se jen ozvat!

Co můžeš dělat ty?

Co můžeš dělat ty?

Dobrovolnictví je cesta, jak změnit své okolí k lepšímu. Přihlásit se můžeš hned teď! Nevadí, že na MUNI ještě nejsi. Staň se součástí rozsáhlé komunity téměř 5000 dobrovolníků, které není okolní svět lhostejný, a získej nové přátele. Odreaguješ se, vylepšíš si karmu a budeš mít naši podporu.

Zapoj se klidně už teď!

  1. Stáhni si mobilní aplikaci MUNI POMÁHÁ nebo využij její webovou verzi na adrese dobrovolnik.munipomaha.cz.
  2. Vyplň svůj profil.
  3. Vyfiltruj žádosti o pomoc podle svých preferencí.
  4. Vyber si, s čím chceš pomoci.
  5. A pak už je to na tobě!

Série minipodcastů o zkušenostech z dobrovolnictví

Paleta možností, jak s námi pomáhat, je široká. Od doučování a hlídání dětí, přes pomoc seniorům s nákupy, výpomoc ve zdravotnických a sociálních zařízeních, právní poradenství ostatním studentům, organizaci Letní školy doučování až po samotnou podporu chodu dobrovolnického centra. Poslechni se krátké příběhy našich dobrovolníků, kteří se věnovali některým dobrovolnickým příležitostem z naší nabídky!

Vašek – medikem u sv. Anny

Vašek byl u vzniku dobrovolnického centra, sám se jako medik zapojil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny.

Spustit podcast

Šimon – podpora pro seniory

Šimon chtěl zkusit něco jiného, pomáhal ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Spustit podcast

Klára – miláček dětí

Klárka sama ještě nemá maturitu i tak se rozhodla na dálku z jižních Čech doučovat děti.

Spustit podcast

Jolča – pomoc po tornádu

Jolča od první chvíle neváhala a zapojila se do pomoci v oblastech zasažených tornádem na jižní Moravě. Zůstala tam celé léto – pomáhala s nastavováním procesů a koordinací dobrovolníků.

Spustit podcast

Kristy – učitelkou přes prázdniny

Ačkoli je Kristy studentkou Ekonomicko-správní fakulty, chtěla si vyzkoušet roli lektora, a tak neváhala a zapojila se do Letní školy doučování.

Spustit podcast

Neváhej a pomáhej 💙

Zaujaly tě příběhy našich dobrovolníků? Stáhni si aplikaci, vyplň profil a vyber si z dobrovolnických příležitostí. Nebo zkrátka sleduj naši činnost na webu, facebooku či instagramu.

Web Facebook Instagram

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info