Do kdy a jak mám požádat o zápis do dalšího semestru?
Žádost je možné podat vždy se začátkem zkouškového období a nejpozději do termínu, který najdete v harmonogramu období pro jednotlivé fakulty. Můžete ji podat bez ohledu na to, jestli máte splněny podmínky pro postup do dalšího semestru.
Žádost se podává elektronicky v IS MU. Pokud souběžně studujete ve více studiích, musíte podat žádost v každém studiu zvlášť.
Pozor – když si do semestru zapíšete předměty, neznamená to automaticky, že jste do tohoto semestru zapsáni. Jsou to dvě odlišné věci.
Informační systém studium hlídá a připomíná důležité termíny
Termín zápisu vám pomůže ohlídat IS MU, který vás upozorní, pokud zapomenete kliknout na žádost o zápis do dalšího semestru.
Včas se dozvíte také informace od vašich vyučujících, informace o výuce i o řadě důležitých studijních povinností – systém vás o nich automaticky informuje a případně je připomíná. Přehled aktuálních i starších upozornění najdete v sekci Student (Během studia – IS MU připomíná).
Otázky k tématu Postup do dalšího semestru
- Kolik kreditů potřebuji pro postup do dalšího semestru?
- Jak je to s povinností opakovat předmět?
- Do kdy a jak mám požádat o zápis do dalšího semestru?
- V jakém případě mohu požádat o výjimku pro zápis do dalšího semestru?
- Proč musím znát podmínky pro postup do dalšího semestru?
Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho