12. 11. 2018

Děkanem Právnické fakulty MUNI bude nově Martin Škop

Akademický senát Právnické fakulty Masarykovy univerzity (MUNI) dnes zvolil kandidáta na funkci děkana. Stal se jím současný proděkan pro bakalářské studium a navazující magisterské studium Martin Škop. Ve funkci vystřídá Markétu Seluckou, která místo děkanky zastávala po uplynulé čtyři roky a v dnešní volbě neuspěla. Děkanem fakulty jmenuje vítěze voleb rektor, nový děkan pak fakultu povede od 1. dubna 2019 po následující čtyři roky.

Martin Škop při vystoupení před akademickou obcí Právnické fakulty MUNI.

O funkci děkana se ucházeli tři kandidáti, svou pozici obhajovala současná děkanka Markéta Selucká, dalšími kandidáty byli vedoucí katedry mezinárodního a evropského práva Filip Křepelka a Martin Škop z katedry právní teorie. V prvním kole členové akademického senátu kandidáta na děkana nezvolili, postoupili z něho Křepelka a Škop. Ve druhém kole pak právě Martin Škop získal 15 hlasů z 19 přítomných senátorů, tedy potřebnou nadpoloviční většinu ze všech členů Akademického senátu Právnické fakulty MUNI.

„Mým hlavním cílem je otevřít co nejširší diskuzi a dát prostor rozvoji nejlepších nápadů pro další rozvoj fakulty. Mluvit musíme například o podobě vzdělávání na naší fakultě. Rád bych všechny kolegy, studenty i zaměstnance fakulty motivoval k další práci,“ uvedl ke svým plánům ve vedení fakulty.

doc. JUDr. Mgr. Martin Škop, Ph.D. je absolventem Právnické fakulty a Fakulty sociálních studií MUNI. Působil jako právník v Ekologickém právním servisu a Lize lidských práv a poté se vrátil na fakultu, kde aktuálně působí na katedře právní teorie. Je také asistentem místopředsedkyně Ústavního soudu Milady Tomkové.