7. 11. 2016

Experti v přednáškách ukážou, v čem spočívá izraelský start-upový zázrak

Osm předních izraelských akademiků a zástupců podnikatelské sféry vystoupí postupně od zítřka do 6. prosince na sérii přednášek s názvem Israel and Politics of Innovation: The Start-up Nation in International Perspective. Spolu s partnery ji organizuje Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Jednotliví hosté představí, jak je možné, že je Izrael tak úspěšný v inovativním podnikání a co by od této země mohli Češi převzít.

„Izrael má největší hustotu start-upů na světě a na jejich podporu vynakládá velké úsilí. Náš speciální předmět seznámí s přístupy Izraele k inovacím a k podpoře podnikání. V tomto ohledu se můžeme v Brně, které je také významným a rozvíjejícím se centrem start-upů, od Izraele lecčemu přiučit,“ přibližuje Petr Suchý, vedoucí katedry mezinárodních vztahů a evropských studií.

V jednotlivých částech měsíčního programu se bude mluvit o schopnostech týmové spolupráce nebo o rolích jednotlivců, institucí i státu. Diskutovat se bude také o vnímání neúspěchu jako podnětu k novým snahám o rozvíjení dalších nápadů a aktivit.

Kompletní program cyklu je možné najít na speciálním webu. Série začíná zítra přednáškou profesora Shloma Maitala, která by měla být esencí celého cyklu – název přednášky je Tvarování inovačního českého ekosystému: Poučení z Izraele i odjinud. Všechny akce budou v angličtině a s výjimkou workshopu Dany Vashdi jsou volně přístupné studentům i veřejnosti.

Cyklus není jedinou univerzitní akcí, která se aktuálně věnuje Izraeli. Mimo to se na ode dneška do středy konají také Izraelské dny na Masarykově univerzitě. Jednotlivé akce hostí hned několik fakult, jejich podrobný program je k dispozici na univerzitním webu muni.cz.