9. 10. 2023

Hokejový souboj dvou největších brněnských univerzit míří na český rekord

Ve středu 11. října se do sebe na ledové ploše Winning Group Areny v Brně zaklesnou Medvědi a Kavalíři v dlouho očekávaném pokračování Hokejového souboje univerzit. Týmy HC MUNI a VUT Cavaliers Brno ale nebudou usilovat jen o výhru na ledě. Vyhrát chtějí i v hledišti, kde se společně s diváky pokusí o nejhlasitější sportovní událost v historii České republiky a zápis do České knihy rekordů.

Radost hokejistů HC MUNI po vítězném derby nad VUT Cavaliers Brno v říjnu loňského roku.  

Projekt série zápasů vznikl s cílem dokázat, že i hokejové utkání univerzitních celků může být velká show: „Že jsme na správné cestě, prokázaly nejen zaplněné tribuny při předchozích utkáních, ale také ocenění v celorepublikové soutěži Sport Alive Awards za nejlepší fanouškovský zážitek v ČR,“ přibližuje motivaci a úspěchy organizátorů Filip Vojáček ze spolku Hokejový souboj univerzit (HSU) a dodává: „HSU je moje srdcovka, provázel mě během studia a vždy to byl velmi silný zážitek. Těším se, že nejbližší souboj laťku zase o kousek zvedne.“

Ještě před úvodním vhazováním se fanoušci obou týmů sejdou v 15:30 na brněnském náměstí Svobody, odkud v průvodu vyrazí směrem k hokejové aréně, kde na ně od 18:00 kromě samotného utkání čeká bohatý doprovodný program – sponzorské soutěže o ceny, souboj v hlučnosti fanoušků na tribunách nebo noční afterparty. Vrcholem doprovodného programu pak bude pokus o nejhlasitější sportovní událost v historii ČR a zápis do České knihy rekordů Agentury Dobrý den. Dosud rekord drží fanoušci hokejového klubu AZ Havířov z roku 2011, kdy se během utkání druhé hokejové ligy měřící přístroj zastavil na hodnotě 113 decibelů blížících se řevu motorů startujícího letadla.

„Věříme si, že pokus o rekord bude úspěšný. Během minulého souboje jsme prováděli neoficiální měření a dostali jsme se na hodnotu 120 decibelů. Snad už si fanoušci po večerech nacvičují zpěv sportovní hymny Will Griggs on Fire, se kterou se společně o rekord pokusíme,“ přibližuje tahák večera další člen spolku HSU Josef Novák.

V samotném hokejovém utkání se budou chtít ukázat zejména hokejisté VUT Cavaliers Brno. Ti před rokem podlehli Medvědům 2:5. Hráči HC MUNI jsou tak současným držitelem putovního poháru, kterého se ale jen tak nevzdají: „V posledním zápase jsme se naladili vítězstvím nad posledním mistrem Univerzitní ligy z Plzně. Máme dobře poskládaný tým a na večer se velmi těšíme. Kavalírům nedáme ani centimetr ledu zadarmo,” slibuje asistent kapitána HC MUNI Tadeáš Jakubec, student Fakulty sportovních studií MU.

Také VUT Cavaliers v posledním utkání zvítězili. Výhra 5:4 nad silným týmem Karlovy univerzity je velice cenná. Kapitán týmu Vojtěch Pernický, student Fakulty strojního inženýrství VUT, uznává kvality HC MUNI, ale věří svým spoluhráčům: „Jsme teď na pozitivní vlně a věříme, že si pohár vezmeme zpět. Je tu super parta a v posledních zápasech jsme začali prodávat to, co se nám dařilo nacvičovat na tréninku. Hlavně ale doufáme, že celý večer bude jedna velká zábava a přijde co nejvíce našich fanoušků.“

Připomínáme, že i nadále lze na večerní hokejovou show zakoupit vstupenky. K dostání jsou za 270 Kč na webu hsubrno.cz

Tradice Hokejového souboje univerzit byla po pětileté odmlce obnovena v roce 2021. V roce 2022 se podařilo vyprodat Brněnskou Winning group arénu (7 700 diváků) a stanovit tak rekord Univerzitní ligy ledního hokeje. Díky tomu HSU zabodoval v celorepublikové soutěži Sport Alive Award, kde zvítězil před takovými událostmi, jako jsou derby pražských S nebo Olympijský festival v Brně.

Stáhnout článek .pdf 138 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info