23. 10. 2020

Masarykova univerzita nabídla prostory tělocvičen brněnským nemocnicím

Masarykova univerzita (MU) nabídla brněnským nemocnicím prostory tělocvičen Fakulty sportovních studií MU v bohunickém kampus pro péči o běžné pacienty, pro něž kvůli pandemii nemoci COVID-19 začínají scházet lůžka ve zdravotnických zařízeních. Tělocvičny, ve kterých kvůli epidemii nyní neprobíhá výuka, mohou pomoci s nedostatkem prostor v nemocnicích.

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš již oslovil ministerstvo zdravotnictví, krajského koordinátora akutní péče o nemocné COVID-19 na jižní Moravě i ředitele brněnských fakultních nemocnic, kteří tuto nabídku do budoucna vítají. 

"Lůžka ve zdravotnických zařízeních budou pravděpodobně brzy obsazena pacienty s COVID-19, kteří potřebují intenzivnější péči. Nemůžeme ale rezignovat na poskytování zdravotní péče pro ostatní pacienty. Masarykova univerzita proto nabízí prostory, které kvůli epidemii nyní nejsou využívány a které je možné rychle přizpůsobit potřebám nemocnic," uvedl rektor MU Martin Bareš.

Pavilon s tělocvičnami těsně sousedí s areálem Fakultní nemocnice Brno a lze zajistit oddělený vstup do prostor tělocvičen a ostatních prostor kampusu, které jsou využívány k vědecké, výzkumné či jiné činnosti. Celkem jde o více něž 1500 m2 tělocvičen včetně zázemí šaten a sociálního zařízení.

 „Kvůli očekávánému výraznému nárůstu počtu pacientů vytvářejí i ostatní města kapacitní rezervy. Vedení Fakulty sportovních studií MU i univerzity se připojuje k institucím, které jsou připraveny v krizové situaci pomáhat,“ uvedl děkan fakulty Jan Cacek.    

Pomoc s navýšením prostorových kapacit pro umístění nemocných není jediná pomoc, kterou Masarykova univerzita v rámci koronavirové krize nemocnicím dosud nabídla či nabízí. Dobrovolnické centrum „MUNI pomáhá“ je v kontaktu s nemocnicemi již od jara, mj. spoluorganizovalo pomoc mediků při odběrech pro testy na COVID-19 na odběrových místech u Fakultní nemocnice Brno, ale také dobrovolníků z dalších fakult pro práci v administrativě, při hlídání a doučování dětí zdravotníků nebo ve spolupráci s městem Brnem také v kontaktních centrech pro lidi bez domova.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info