27. 6. 2021

Masarykova univerzita nabízí pomoc lidem postižených katastrofou

Masarykova univerzita organizuje pomoc dobrovolníků pro odklízení trosek, psychologickou konzultaci a má již vystavenou sbírku na podporu lidem v postižených obcích.

Masarykova univerzita organizuje pro obyvatele v postižených oblastech pomoc dobrovolníků, kteří by mohli v dané oblasti pomáhat na různých místech. Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ má přihlášeno již několik desítek dobrovolníků, kteří se zapojí do pomoci.

Pětatřicet jich zamířilo na manuální práce do obce Lužice na Hodonínsku, sedmadvacet dobrovolníků jelo pracovat na odklízení trosek do Moravské Nové Vsi na Břeclavsku a osmnáct se jich pustilo v Mikulčicích na Hodonínsku do hlídání dětí, manuální pomoci a také poskytnout psychologickou péči místním obyvatelům, kterým ničivé tornádo vzalo střechu nad hlavou.

V koordinaci s Krizovým štábem JMK sleduje Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ i nadále situaci a pokud chcete pomáhat přímo na místě, najdete aktuální přehled žádostí o pomoc v aplikaci MUNI POMÁHÁ

Masarykova univerzita má v postižených oblastech i své studenty a zaměstnance, kterým je připravena pomoci. "Pomáháme i svým lidem a chceme, aby se na nás - na MUNI POMÁHÁ - obraceli napřímo," potvrdila prorektorka pro záležitosti studentů a absolventů Simona Koryčánková. Studenti mohou okamžitě zažádat o stipendium v tíživé životní situaci

Rektor Martin Bareš nabídl jménem univerzity hejtmanovi Jihomoravského kraje ubytování o kapacitě 200 lůžek na kolejích Masarykovy univerzity.

Pomoc může každý také prostřednictvím sbírky pomoci lidem v postižených oblastech jižní Moravy.

Masarykova univerzita pro tyto účely zřídila transparentní účet.

Běžný účet číslo 123-3118150227/0100
IBAN CZ43 0100 0001 2331 1815 0227
Měna účtu CZK
Název účtu MUNI Pomáhá – Tornádo

Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ je rovněž v kontaktu s Diecézní charitou, ČČK a Adrou.