8. 1. 2021

Masarykova univerzita podporuje očkování a chce urychlit návrat do běžného života

Velmi aktivně diskutuje možnosti, jak pomoci v organizaci a logistice očkování. Dává k dispozici prostorové a technické vybavení univerzity, případně také zázemí a kapacity dobrovolníků a dobrovolnického centra. Univerzita chce i nadále plnit svoji společenskou roli v odpovědnosti tak, že pomůže společnosti co nejdříve projít očkovacím systémem. 

„V této chvíli chceme opět českému státu jasně deklarovat, že budeme maximálně spolupracovat v procesu očkování společnosti. Naši studenti a všichni univerzitní pracovníci vnímají velmi vážně současnou epidemickou situaci a pro návrat do běžného života a návrat studentů do prezenční výuky, chceme v nadcházejících týdnech a měsících udělat maximum,“ říká rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Dobrovolnické centrum se již zapojilo do pomoci na všech úrovních – například ve zdravotnictví, školství, výzkumu, v sociální nebo právní oblasti – přes dva tisíce dobrovolníků z řad studentů a zaměstnanců MU i veřejnosti. Aplikaci MUNI POMÁHÁ má ve svých chytrých telefonech nyní staženo již téměř čtyři tisíce lidí, kteří jsou ochotni dobrovolně pomáhat.

Za účelem zrychlení procesu očkování MU nevylučuje a chce se podílet i na spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a neziskovými organizacemi, které se do procesu očkování zapojí.

Vzhledem k tomu, že Masarykova univerzita a další české vysoké školy jsou nedílnou a klíčovou součástí českého školství, a že už v podstatě od jara 2019 fungují v online režimu (s variantami hybridních forem výuky), je cílem vedení MU vrátit co nejdříve studenty a pedagogy do poslucháren. Vedení univerzity v čele s rektorem Martinem Barešem považuje očkování za důležité a bude apelovat na všechny své studenty, zaměstnance i veřejnost, aby zvážili možnost očkování a tím dali společnosti šanci vrátit se do běžného režimu.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info