22. 11. 2018

Masarykova univerzita vybrala víno, se kterým oslaví 100. výročí založení

Dvě vína, která budou v roce 2019 reprezentovat školu při oslavách 100. výročí založení, dnes při slavnostním vyhlášení Univerzitního vína pro akademický rok 2018/2019 představí Masarykova univerzita. Na akci, která začíná v 17 hodin v Augustiniánském opatství na Starém Brně, se budou poprvé prezentovat dvě vína z produkce firmy Vinselekt Michlovský. Vzhledem k blížícímu se lednovému startu oslav mají už speciální etikety a balení.

Univerzitním vínem pro akademický rok 2018/2019 se stalo Cuvée MUNI 100, které vzniklo na objednávku univerzity na základě loňského vítěze soutěže, červeného cuvée President. Škola každý rok volí zástupce červeného a bílého vína. Tím druhým bude letos jakostní šumivé víno Cuvée MUNI 100, které bude doplňovat slavnostní univerzitní akce v podobě uvítacích přípitků.

Oba vinné reprezentanty univerzity standardně vybírá porota složená z akademiků. Letos tomu ale bylo jinak a univerzita s prosbou o spolupráci oslovila konkrétního partnera. „Vycházeli jsme z předpokladu, že oslavy výročí založení se bez vína neobejdou, ale že by zároveň mělo mít patřičnou láhev a etiketu, což si žádá čas. Proto jsme se obrátili na několikanásobného vítěze naší soutěže, vinařství Vinselekt Michlovský a jeho majitele Miloše Michlovského, které nám vyšlo vstříc a vytvořilo letošní cuvée na základě loňského vítěze,“ popsal Zdeněk Čížek, ředitel Správy kolejí a menz Masarykovy univerzity.

Cuvée vzniklo smícháním vín z hroznů pocházejících z regulované sklizně ročníku 2016 odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a André z vinic všech čtyř moravských vinařských podoblastí. „Snahou bylo prezentovat úzké propojení Masarykovy univerzity a jižní Moravy,“ doplnil Čížek.

O co se však i v roce oslav výročí univerzity soutěžilo, to bylo Studentské univerzitní víno 2018/2019. Stal se jím ryzlink rýnský, pozdní sběr 2017 taktéž z produkce Vinselekt Michlovský, z jehož produktů studenti vybírali.

Stáhnout článek .pdf 267 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info