25. 11. 2019

Masarykova univerzita zahájila spolupráci s hokejovým klubem HC Kometa

Užší spolupráci mezi Masarykovou univerzitou a hokejovým klubem HC Kometa Brno odstartuje v úterý 26. listopadu podpis společného memoranda. Krátce po tomto podpisu, kterého se ujmou rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš a majitel hokejového klubu Libor Zábranský, vyjedou hráči Komety na led a první třetinu extraligového zápasu s HC Olomouc odehrají ve speciálně upravených dresech s univerzitním logem MUNI. Tyto jedinečné dresy budou vydraženy a výtěžek univerzita využije na rozvoj vzdělávání v metodách, kterými lze efektivně pomoci lidem s poruchou autistického spektra.

„První třetina extraligového zápasu odehraná v dresech s logy Komety a Masarykovy univerzity je symbolickým výrazem úspěšně se rozvíjející spolupráce. Pro naši univerzitu je to jedna z cest k užšímu propojení akademiků, studentů a obyvatel města, jehož jsme nedílnou součástí,“ řekl rektor Martin Bareš. Spolupráce by se do budoucna měla týkat společných projektů, které umožní rozvoj univerzitního sportu, kultivaci sportovního prostředí, ale přispějí také k podpoře zdravého životního stylu mladých lidí.

„V partnerství Komety s Masarykovou univerzitou vidím obrovský potenciál, proto mě těší, že jsme se s rektorem Martinem Barešem domluvili na konkrétních bodech a naši spolupráci stvrdíme podpisem memoranda. Kometa se přidá k oslavě 100. výročí Masarykovy univerzity tím, že v úterý 26. listopadu nastoupíme do soutěžního zápasu s Olomoucí ve speciální sadě dresů. Výtěžek z dražby těchto dresů poslouží na pomoc lidem s poruchami autistického spektra. Tím se zabývá Nadační fond KOMETA, který bude nově spolupracovat s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity,“ říká k partnerství majitel klubu a zároveň hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Konkrétní podobu dostala spolupráce už při propagaci akce „100 litrů krve DÍKY MUNI“, jejímž cílem je získat nové i pravidelné dárce krve. Do komunikační kampaně k akci, kterou iniciovala Lékařská fakulta MU, se zapojili i hráči Komety, kteří budou prostřednictvím videa, jenž se objeví i na úterním zápase, motivovat k dárcovství také své fanoušky. Aktuálně dárci v rámci akce, která potrvá až do 28. ledna 2020, darovali již více než 150 litrů krve. Více informací zde: darujkrev.muni.cz.

Peníze, které budou získány dražbou dresů, poslouží k rozvoji metod, které mohou pomoci lidem s poruchami autistického spektra, s problémy v chování nebo s narušenou komunikační schopností. Výuce specialistů na metody tzv. aplikované behaviorální analýzy (ABA), se věnuje Centrum aplikované behaviorální analýzy Pedagogické fakulty MU. Fakulta jako jediná v republice získala akreditaci mezinárodní Komory pro certifikaci behaviorálních analytiků (Behavior Analyst Certification Board, BCBA), aby tento přístup v České republice vyučovala. Pracoviště již také zahájilo spolupráci s Nadačním fondem Kometa.

Stáhnout video 404

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv