4. 3. 2021

MU usiluje o prioritní očkování všech skupin učitelů

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš se dopisem obrátil na Ministerstvo zdravotnictví ČR s žádostí o to, aby byli očkováni vysokoškolští pedagogové ve stejném čase jako tomu bude u učitelů středních a základních škol.

Masarykova univerzita o tuto změnu usiluje dlouhodobě a připravuje svůj vlastní dotazníkový registr.

„Všechny stupně vzdělání jsou pro společnost nesmírně důležité. Proto chceme, aby rovněž vysokoškolští pedagogové byli součástí očkování v podobném duchu jako je tomu u učitelů středních a základních škol,“ řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš, který apeluje na to, aby došlo k posunu všech učitelů do prioritní skupiny a následné registrace.

Zájem o vakcinaci je mezi zaměstnanci Masarykovy univerzity skutečně velký. Jak vyplývá z monitoringu zájmu o očkování, který nyní MU provádí, jen za 48 hodin realizace dotazníkového šetření se k očkování přihlásilo 3 200 zaměstnanců, z toho 1 400 pedagogů.

„V rámci univerzity jsme schopni vytvořit prioritní skupiny zaměstnanců dle věku a rovněž efektivně zajistit distribuci rezervačního kódu k registraci. Vlastní očkování jsme schopni zorganizovat ve spolupráci s nemocnicemi a očkovacími centry,“ dodal rektor Bareš.