16. 11. 2021

Multimediální den na FSS

Třináctý ročník Multimediálního dne, který pořádá Katedra mediálních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních studií, bude letos kvůli nepříznivé epidemiologické situaci opět online. Hlavním tématem bude sportovní žurnalistika. „Toto téma vybrali zejména proto, že letos jsme zažili jednu olympiádu a druhá nás čeká, takže sport je velmi aktuální téma i ve vztahu k novinařině,“ sdělil hlavní organizátor Jaroslav Čuřík.

Program zahájí výstava fotografií ČTK Olympijské okamžiky, která bude instalovaná před budovou fakulty. Poté následuje vyhlášení vítězů o nejlepší tvůrčí bakalářskou práci studentů žurnalistiky.

I když se návštěvníci nemohou Multimediálního dne zúčastnit osobně, čeká je mnoho zajímavých hostů. V hlavní debatě bude účinkovat například Barbora Černošková, reprezentantka v synchronizovaném plavání a redaktorka České televize, v pořadu Branky, body, vteřiny. „Ženy naráží na nepochopení. Na to, že vždy, když se někde objeví, tak každého nejdřív zajímá, co mají na sobě a teprve poté lidé sledují jejich odbornost,“ říká Černošková. Jak však dokazuje ona i její kolegyně, ženy mohou vykonávat svoji práci na stejné, ne-li lepší úrovni než mužští komentátoři. Mezi další hosty hlavní debaty patří Tibor Alföldi, někdejší dlouholetý zpravodaj České tiskové kanceláře, který byl ředitelem komunikace Českého olympijského výboru (ČOV) čtyři a půl roku. Mimo jiné stál také u zrodu nové fotobanky ČOV, u sjednocení komunikace na všech platformách včetně nového webu olympijskytym.cz či projektu czechteam.tv. Pozvání také přijal Karel Nocar, bývalý reprezentant národního házenkářského týmu, a Roman Vondrouš, dlouholetý fotograf České tiskové kanceláře, který získal za svá díla řadu ocenění.

Zájemci se na letošních workshopech mohou dozvědět, jak komentovat závody Formule 1. Fanoušky hokeje potěší hokejista Jakub Koreis, který objasní, jak se tvoří hokejový podcast Bomby k tyči. V neposlední řadě to bude také workshop ČTK. Jeho první polovinu povede ředitelka Akademie České tiskové kanceláře Martina Vašíčková, která letos při jarní covidové vlně připravovala úspěšný online kurz pro školy Továrna na zprávy aneb Jak funguje ČTK. Ve druhé polovině budou moci účastníci vyzpovídat Radomíra Nováka, vedoucího redaktora sportovní redakce ČTK.

K programu Multimediálního dne patří také jarmark redakcí, který bude letos dostupný ve virtuálním prostředí. Nebudou zde chybět zástupci redakcí brněnské České televize, MF Dnes, Rovnosti ani Českého rozhlasu. Tradičně se zúčastní i školní média, jako je Muni TV, Studex a Radio R.

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info