28. 11. 2019

Munipress představí nové publikace na knižním jarmarku ve Scale

Novou knihu „Svoboda slova v zrcadle univerzitních dějin“ představí Nakladatelství Munipress ve středu 4. prosince 2019 od 16 hodin v univerzitním kině Scala. Jubilejní publikace přináší barevné panorama činnosti Nakladatelství Munipress a historické ohlédnutí za univerzitní nakladatelskou činností. Je věnována stému výročí založení Masarykovy univerzity a všem umlčovaným autorům v jejích dějinách.

Součástí jarmarku bude také křest nejnovějšího svazku popularizační edice Munice „DNA jako občanský průkaz“ a přednáška pro veřejnost jejího autora genetika Pavla Lízala s názvem „Jak vypadám? Zeptej se mé DNA“. Přednášku doprovodí jazzově-vánočně laděné písně v podání skupiny DNA (Dej Nám Akord).

Munice je původní populárně naučná edice Nakladatelství Munipress. Přináší aktuální témata z přírodních, společenských i humanitních věd. Nabízí moderní, atraktivní a obsahově srozumitelné texty a jedinečné grafické zpracování. Čtvrtý svazek se soustředí na identifikační potenciál deoxyribonukleové kyseliny, nositelky dědičné informace. Autor knihy Pavel Lízal působí jako lektor na Přírodovědecké fakultě MU, kde vede výuku se zaměřením na obecnou genetiku, paleogenetiku člověka, populační genetiku a vědeckou komunikaci.

Obě knihy a řadu dalších titulů z produkce Masarykovy univerzity si zájemci můžou zakoupit s mimořádnou slevou na knižním jarmarku v předsálí Univerzitního kina Scala, a to od 10 do 20 hodin.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv