5. 12. 2016

Munipress vydal fotografickou knihu o zahradách a parcích

Netradiční přístup k pojetí odborné literatury nabízí nová výpravná fotografická kniha významného českého krajinářského architekta Ivara Otruby „Hledání rajských zahrad. Od Elbrusu po sloupy Héraklovy“. Publikaci s více než 420 velkými barevnými fotografiemi vydalo nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress.

Kniha je poučným a přesto překvapivě poetickým průvodcem po parcích a zahradách Středomoří, často utvářených pod vlivem maurské kultury. Unikátní fotografie zahrad a parků pořídil fotograf Tomáš Popelínský. Díky originální úpravě grafičky Nikoly Kalinové získala kniha působivou výtvarnou podobu. Ta otvírá pomyslné brány do rajských zahrad i těm čtenářům, kteří by jinak odbornou krajinářskou publikaci nevyhledávali.

Vydávat knihy, jako je tato, je nesmírně důležité, protože vyzařují harmonii a dobro. Právě tyto hodnoty je dnes třeba všemi cestami prosazovat,“ uvedla ředitelka nakladatelství Alena Mizerová.

Slavnostní křest knihy se odehraje 8. prosince 2016 od 16 hodin v prostorách Mendelova muzea, Mendlovo náměstí 1a, Brno.

Prof. Ing. Ivar Otruba, CSc., je renomovaný zahradní a krajinářský architekt s nezaměnitelným rukopisem. Jeho četné návrhy, realizované v Česku i v zahraničí, vycházejí z hlubokého pochopení historického odkazu místa. Je autorem řady odborných pojednání i reprezentativních publikací s bohatým fotografickým doprovodem.

Ing. Tomáš Popelínský patří k nastupující generaci architektů zaměřených na zahradní a krajinářskou tvorbu. Je rovněž talentovaný fotograf a s profesorem Otrubou léta tvoří umělecký tandem.

Stáhnout fotky .jpg 155 kB