12. 5. 2022

Na Ekonomicko-správní fakultě MU bude přednášet guvernér ČNB

Vzácná návštěva poctí v pondělí 16. května Masarykovu univerzitu. Na její Ekonomicko-správní fakultě se objeví guvernér centrální banky Jiří Rusnok s přednáškou na vysoce aktuální téma s názvem Měnová politika ČNB v kontextu současné doby.

Guvernér ČNB Jiří Rusnok během své návštěvy na MU

Současná doba přináší spoustu otázek, na které by rád znal odpovědi každý z nás. Na pandemii koronaviru navázala energetická krize s nevídaným růstem cen komodit. Do tohoto turbulentního období přišla ještě válka na Ukrajině, sankce proti Rusku a výsledkem je nejvyšší inflace za poslední čtvrtstoletí.

Data hovoří nekompromisně. V minulém měsíci vzrostly ceny zboží a služeb, které spotřebovává průměrná česká domácnost, o 14,2 % v porovnáním s dubnem loňského roku, přestože dlouhodobým záměrem České národní banky je držet inflaci na dvouprocentním cíli. Proč se nedaří držet centrální bance cenovou stabilitu? Jak moc je zatížen budoucí vývoj nejistotou plynoucí z války na Ukrajině? Na tyto i další otázky bude odpovídat Jiří Rusnok na půdě Masarykovy univerzity už v pondělí mezi 14. až 16. hodinou.

„Měnová politika a vývoj inflace jsou dnes velmi diskutované proměnné ovlivňující mnohá rozhodnutí jak spotřebitelů, tak organizací veřejné a soukromé sféry. Vystoupení pana guvernéra na půdě Ekonomicko-správní fakulty MU je jedinečnou příležitostí pro diskusi těchto zásadních ekonomických témat, která hýbou společností,“ říká proděkanka pro vnější vztahy a spolupráci s partnery ESF MU Ing. Bc. Sylva Žáková Talpová, Ph.D., která se výraznou měrou zasloužila o to, že jedna z posledních návštěv Jiřího Rusnoka v roli prvního muže České národní banky povede právě do Brna.

Přednáška a následná diskuse s guvernérem ČNB a někdejším premiérem ČR Jiřím Rusnokem je určena nejen pro studenty, pracovníky MU, ale také pro širokou veřejnost. Vstup na ni je zdarma.

Stáhnout článek .pdf 121 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info