4. 9. 2020

Novým děkanem Ekonomicko-správní fakulty MU se má stát Jiří Špalek

Do čela Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity (MU) se má od listopadu letošní roku postavit bývalý dlouholetý vedoucí katedry veřejné ekonomie a vedoucí Laboratoře experimentální ekonomie Jiří Špalek. Jako kandidáta na post děkana ho dnes 11 hlasy z 16 přítomných zvolil fakultní akademický senát. V případě, že bude jmenován rektorem, vystřídá ve funkci současného děkana Antonína Slaného, který se po dvou funkčních obdobích o znovuzvolení již nemohl ucházet.

Budoucí děkan ESF MU Jiří Špalek.

V roli děkana se chce Špalek soustředit především na posílení mezinárodní spolupráce a internacionalizaci akademické obce fakulty včetně jejích studentů. „Rád bych zefektivnil spolupráci napříč fakultou a zintenzivnil diskuzi o jejím budoucím směřování a nastavení studijních programů,“ uvedl Jiří Špalek s tím, že vnímá fakultu jako pevnou součást výzkumně zaměřené Masarykovy univerzity.

Akademický senát fakulty dnes vybíral budoucího děkana ze dvou kandidátů. O zvolení se ucházel i současný proděkan pro kombinované studium a celoživotní vzdělávání Petr Valouch. Ekonomicko-správní fakulta byla založena v roce 1990 jako první nová fakulta v polistopadové éře Masarykovy univerzity. V současnosti na ní studuje více než 2500 studentů bakalářských, magisterských a doktorských studií.

Stáhnout fotky .jpg 6 094 kB