29. 4. 2020

Novým děkanem Fakulty sportovních studií MU se stane Jan Cacek

Děkanem Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity se od pátku 1. května stane odborník na kondiční trénink a donedávna proděkan pro vědu a výzkum Jan Cacek. Budoucí děkan, který se o funkci ucházel jako jediný, získal v dnešní volbě fakultního akademického senátu podporu všech hlasujících senátorů. Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš ho s ohledem na výjimečnou situaci způsobenou epidemií koronaviru jmenuje do funkce už zítra.

Jan Cacek.

Současný proděkan vstupuje do nové funkce s řadou plánů. „Ve výuce bych rád více reflektoval požadavky trhu práce a faktor stárnutí populace v nabídce studijních programů a specializací. Ve  výzkumu se chci zaměřit na kvalitu publikačních výstupů a zapojení pracovníků fakulty do mezioborových týmů - hlavně těch, jejichž práce má celospolečenský dopad. Obecně bych byl rád, aby byla fakulta lídrem a odborným partnerem při řešení celospolečenských témat ve vybraných oblastech sportu a pohybových aktivit,“ uvedl Cacek.

Odborník na kondiční trénink vystřídá ve funkci Martina Zvonaře, jehož senát před několika týdny odvolal z funkce kvůli pochybení při vykazování odborných publikací.

Zvonařův nástupce Jan Cacek vystudoval učitelství tělesné výchovy a později si udělal doktorát z kinantropologie. Ve svém výzkumu se věnuje fyzické aktivitě populace a kondici populace v jednotlivých věkových skupinách nebo tomu, jak u lidí různého věku předcházet nadváze a obezitě, a vylepšit tak kvalitu jejich života. Kromě toho Cacek působí jako trenér na různých úrovních. Léta byl kondičním trenérem fotbalistů Zbrojovky Brno a individuálním koučem řady vrcholových sportovců.

Stáhnout článek .pdf 267 kB
Stáhnout fotky .zip 945 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv