6. 4. 2022

O ekonomických souvislostech války na Ukrajině budou debatovat experti z Ekonomicko-správní fakulty MU

Jaké jsou bezpečnostně politické souvislosti konfliktu na Ukrajině? Jaké jsou dopady konfliktu na českou ekonomiku? Jaké jsou důsledky příchodu ukrajinských uprchlíků do ČR a jejich integrace na trhu práce? Jaké jsou možnosti obnovy struktur veřejné správy ve státě zasaženém konfliktem?

Experti z Ekonomicko-správní fakulty MU budou 12. dubna 2022 od 14 hodin diskutovat aktuální otázky i vlastní zkušenost přímo z Ukrajiny.

Moderátorem diskuze bude Libor Žídek z Katedry ekonomie, který nám ukáže, jak se krize na Ukrajině odrazí v české ekonomice a zda je Česká republika natolik vyspělá a bohatá země, aby její ekonomika byla schopná tyto změny ustát.

Pozvání k debatě přijali Tadeáš Pala, který byl od počátku vypuknutí konfliktu přímo v centru dění a zapojil se do humanitární pomoci v Žytomyru, nebo Štěpán Mikula, který objasní, jak Lex Ukrajina umožňuje začleňování Ukrajinců na český trh práce, zda dává uprchlíkům stejné postavení jako cizincům ze států mimo EU. Dalšími hosty panelové diskuze jsou Oldřich Krpec, který se bude věnovat bezpečnostně politickým souvislostem konfliktu a Petr Valouch se zaměří na krátkodobé a dlouhodobé daňové dopady války či očekávané dopady na spolupráci českých a ukrajinských firem po válce.

Panelová diskuse bude probíhat v offline i online režimu pro zaměstnance a studenty ESF i pro širokou veřejnost.

K události se lze připojit na https://www.facebook.com/events/703852544132239/?ref=newsfeed