22. 11. 2016

Odevzdej.cz umožňuje odhalovat plagiáty nově i přes mobil

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity (MU) spustila novou verzi systému Odevzdej.cz pro mobily a tablety. Vychází tak vstříc téměř sto tisícům uživatelů, kteří systém na odhalování plagiátů v seminárních pracích či jiných dokumentech každoročně využívají.

„Jsme si vědomi nároků našich uživatelů využívajících nejmodernější technologie dnešní doby, a proto jsme přidali řadu nových funkcí,“ říká Michal Brandejs, vedoucí Vývojového týmu Informačního systému MU, který za službou stojí. Vedle navigačních prvků přibyla například i možnost filtrovat výsledky kontroly souborů.

Novou tvář systému zpozorují také ti, kteří dosud využívali možnost zkontrolovat vložený text a výsledky nalezených podobností si nechávali zaslat na e-mail bez založení účtu. Přitom dosavadní funkčnost systému zůstala zachována.

Podle dosavadních statistik používá systém na odhalování plagiátů v seminárních pracích či jiných dokumentech vznikajících ve výuce nejčastěji veřejnost, vysoké a vyšší odborné školy. V poslední době se čím dál více zapojují střední školy, jejichž cílem je kontrola odborné středoškolské činnosti nebo jiné práce s textem ve výuce.

Systém porovnává dokumenty nejen mezi sebou, ale také s kvalifikačními pracemi vysokých škol, mnoha dalšími zdroji dokumentů a vyhledává k nim podobnosti na internetu. Denně se systémem Odevzdej.cz pracuje přes 250 lidí, a systém tak musí každý den zkontrolovat více než 500 dokumentů.

Podobný rozvoj plánuje Vývojový tým Informačního systému MU i pro systém Theses.cz, který slouží školám k odhalování plagiátů ve vysokoškolských kvalifikačních nebo absolventských pracích.

Stáhnout článek .pdf 292 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info