22. 12. 2021

Online dražba výtvarných děl vynesla přes 34 tisíc korun

Dražba 49 obrazů od 38 výtvarníků z výtvarné soutěže da MEDici skončila 20. prosince o půlnoci a vynesla 34.300 korun. Výtěžek z historicky první benefiční online aukce výtvarných děl studentů a absolventů Lékařské fakulty MU půjde na Památník dárcům těl.

„U některých obrazů se strhla bitva na poslední chvíli a příhozy jsme zaznamenali ještě minutu před půlnocí,“ upřesnila Jana Majerová z Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty MU.

Vybraná částka půjde na podporu vybudování Památníku dárcům těl. Ten vznikne na Ústředním hřbitově v Brně na počest těm, kteří se rozhodli věnovat své tělo na vědecké a výukové účely.

Díla byla od 14. října do 6. prosince vystavena v Univerzitním kampusu Bohunice. Tato vůbec první výtvarná výstava na půdě lékařské fakulty vznikla díky zájmu fakulty o mimoškolní aktivity svých studentů i absolventů. Ti často na sociálních sítích uveřejňují díla, jejichž prostřednictvím si upevňují vztah k medicíně obecně, ke svému studiu na lékařské fakultě, ale také relaxují.

Absolutní vítězkou soutěže se s obrazem nazvaným Srdce – Koreň života stala studentka Viktória Vysoká, která je nyní ve 3. ročníku studijního programu Zubní lékařství Lékařské fakulty MU.

Z vítězných 13 prací nyní probíhá výroba nástěnného kalendáře pro příští rok.

Stáhnout článek .pdf 309 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info