6. září 2017

Masarykova univerzita se otevře středoškolákům v rámci Open Day Muni

Studenti pro studenty je podtitul akce Open Day Muni, kterou pro středoškoláky pořádá Masarykova univerzita (MU) v pátek 15. září. Své dveře otevírá všech devět fakult, a díky provázanému programu můžou zájemci o studium obejít až tři během jednoho dne. Na místě se seznámí s prostředím školy a především si promluví s vysokoškoláky z oborů, o jejichž studium mají zájem. Zájemci o Open Day Muni se musí registrovat na webu openday.muni.cz.

„Získat v jeden den dojmy z více fakult univerzity může uchazečům pomoci v rozhodování, který obor jít studovat. Akci navíc pořádáme několik měsíců před podáváním přihlášek, takže uchazeči mají víc času na správnou volbu. Svoje rozhodnutí si kromě toho můžou potvrdit ještě na dnech otevřených dveří jednotlivých fakult, které se konají později v lednu,“ uvedla koordinátorka akce Tereza Luzarová z odboru vnějších vztahů a marketingu MU.

Středoškoláci si v pátek můžou vyzkoušet práci ve špičkových laboratořích kampusu, navštívit vědecký institut Ceitec MU, absolvovat ekonomický experiment nebo interaktivní prohlídku právnické fakulty. Mohou také navštívit přírodovědecký jarmark s workshopy a experimenty z matematiky, fyziky, geografie, geologie nebo antropologie. Tam, kde jsou součástí přijímaček oborové testy, budou pro zájemce k nahlédnutí jejich ukázky.

Možnost poznat prostředí fakult na přednáškách a prohlídkách učeben mají na Open Day Muni i neregistrovaní studenti, doprovodné programy a návštěvy laboratoří mají ale omezenou kapacitu. „Těm, kdo chtějí zamýšlený obor poznat lépe, doporučujeme se na vybrané akce zaregistrovat na webových stránkách co nejdříve,“ upozornila Luzarová a dodala, že nejlepší je akci využít k pokládání otázek současným studentům Masarykovy univerzity, kteří budou na místě připravení na vše odpovídat.

Stáhnout článek .pdf 273 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info