18. 10. 2018

Právnická fakulta MUNI a holding EPH uzavřeli smlouvu o spolupráci

Právnická fakulta Masarykovy univerzity (MUNI) a Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského včera v Praze podepsaly rámcovou smlouvu o spolupráci a na ni bezprostředně navazující smlouvu o podpoře výuky energetického práva.

Majitel EPH Daniel Křetínský a děkanka Právnické fakulty MUNI Markéta Selucká. 

Rámcová smlouva předpokládá možné spolupůsobení v celé řadě oblastí – od přednáškové činnosti přes konzultace a oponentury závěrečných prací až po stáže a praxe pro studenty i pracovníky fakulty. Druhá z uvedených smluv již směřuje k realizaci konkrétního projektu, jehož cílem je zřízení odborného pracoviště specializovaného na oblast energetického práva a podpora výuky a studentské vědecké odborné činnosti v daném oboru. Holding podpoří vzájemnou spolupráci necelými třemi miliony korun na dobu tří let.

„Podpis obou smluv vnímám jako zahájení aktivní spolupráce na propojení výuky a praxe, další krok ke zkvalitnění vzdělávání studentů a výchově odborníků, o které bude v praxi zájem. Spolupráce umožní nejen teoretickou výuku v daném oboru, ale současně nabídne studentům možnost stáží a praxí na konkrétních pracovištích partnera,“ uvedla děkanka právnické fakulty Markéta Selucká.

Rámcovou dohodu budou postupně dle zájmu a potřeb partnerů naplňovat jednotlivé dílčí smlouvy. První podepsanou mohou v budoucnosti následovat například smlouvy v oblasti vědy a výzkumu.

„Na spolupráci s právnickou fakultou se velice těšíme. Máme za to, že je zde velký potenciál, aby v rámci Masarykovy univerzity vzniklo unikátní vědecké pracoviště evropského významu. Podpis aktuální smlouvy považujeme jen za první krok a počítáme s tím, že bude-li ze strany právnické fakulty zájem, budeme naši podporu v dalších letech průběžně navyšovat,“ uvedl k uzavření spolupráce s právnickou fakultou Daniel Častvaj, tiskový mluvčí EPH.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info