18. 4. 2017

Právnické fakulty z celé Evropy budou na MU diskutovat, jak dobře učit právo

Právnická fakulta Masarykovy univerzity (MU) bude ve dnech 19. až 21. dubna dějištěm setkání stovky členů Evropské asociace právnických fakult (ELFA). Představitelé evropských i mimoevropských univerzit budou jednat o hodnocení právnických fakult, spolupráci při výzkumu v oblasti právních věd nebo o teoretických a praktických aspektech vzdělávání v tomto oboru.

„Konference ELFA bude mezinárodním diskusním fórem o mnoha aktuálních tématech souvisejících s pedagogickou i vědeckou prací v oblasti práva,“ uvedla proděkanka právnické fakulty a vedoucí katedry trestního práva Věra Kalvodová, která od dubna loňského roku zastává také funkci prezidentky této mezinárodní asociace.

Místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk se bude věnovat teoretickým a praktickým aspektům právního vzdělávání, prezidentka Evropského právnického institutu Diana Wallis se zaměří na vývoj evropského práva. Přednášet bude i David Kosař z Právnické fakulty MU, který se specializuje na soudcovskou nezávislost.

ELFA byla založena v roce 1995 více než osmi desítkami právnických fakult z různých evropských univerzit. V současnosti má více než dvě stě členů ze států Evropské unie i z řady dalších nejen evropských zemí. Během 22 let své existence se ELFA stala významným fórem pro výměnu názorů a zkušeností v oblasti právnického vzdělávání, a to jak z pohledu vlastní výuky práva a přípravy studentů pro právní praxi, tak i z hlediska dalších témat, jako je propojení výuky a výzkumu, mezinárodní spolupráce, hodnocení fakult, financování či problematika školného.