18. 11. 2019

Program Multimediálního dne pátrá po důvodech propadu důvěry v média

Reagovat na aktuální společenskou diskusi bude letošní ročník Multimediálního dne na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Tradiční akce, která se zabývá trendy v médiích a je přístupná studentům i veřejnosti, se letos koná v pátek 22. listopadu. Její program se bude věnovat hlavně problému klesající důvěry v média a toho, jakými cestami je možné ji znovu navýšit.

„Důvěře Čechů v média a tomu, jak ji dobře a smysluplně měřit, se už řadu let věnujeme v našich výzkumech. Multimediální den je dobrou příležitostí podívat se na toto téma i přímo s těmi, kteří česká média vedou,“ uvedl k výběru letošního tématu Jakub Macek, vedoucí katedry.

Téma se bude skloňovat především na hlavní debatě, která začíná ve fakultní aule ve 12 hodin a vystoupí na ní odborníci, kteří mají na problém z principu svojí profese každý trochu jiný pohled. Mluvit na ní bude Roman Gallo, ředitel redakcí Vltava Labe Media, Josef Pazderka, šéfredaktor Aktuálně.cz, Josef Šlerka, výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a Lenka Waschková Císařová, odborná asistentka pořádající katedry.

Kromě toho od rána až do 14.15 v atriu fakulty na adrese Joštova 10 budou mít svá stanoviště zástupci většiny českých mediálních domů, kteří budou ukazovat, jak v praxi vypadá každodenní novinářská práce. Reprezentanti České tiskové kanceláře tak například předvedou, jak rychlé musí být jejich zpravodajství a jak se vyrovnávají s časovým tlakem, u redaktorů MF Dnes si budou moct návštěvníci zahrát na editory a například Česká televize bude na místě točit další díl svého pořadu Newsroom. Na akci budou také oceněny nejlepší studentské časopisy a všechno zakončí talkshow DVTV s Martinem Veselovským.

Celý program zahrnuje kromě prezentace médií také semináře a workshopy pro studenty žurnalistiky či středoškoláky, u kterých se jednotlivé akce zaměřují zejména na mediální gramotnost. Přijít ale může kdokoliv, koho zajímá vývoj médií jako důležité součásti demokratické společnosti.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv