12. 11. 2018

Průvodcem uchazečů o studium na MUNI bude Masaryk

Od výběru vhodného studijního programu až po podání elektronické přihlášky a následné absolvování přijímacích testů provede zájemce o studium na Masarykově univerzitě (MUNI) Masaryk. Ve formě avataru, který letos pochází z dílny grafického studia Najbrt, se s ním uchazeči o studium v bakalářských a magisterských programech setkávají již od srpna na sociálních sítích i v tištěné podobě. Komunikační kampaň, kterou pro univerzitu již třetím rokem připravuje agentura Aetna se sloganem #followmasaryk, se letos zaměří na představení nabídky studia v nové podobě.

„Masarykova univerzita letos přichází s novou nabídkou studia, která reflektuje nejen novelu vysokoškolského zákona, ale zejména změny v potřebách a očekáváních jak na straně studentů, tak trhu práce,“ řekla prorektorka pro vnější vztahy Hana Svatoňová. Změny je potřeba uchazečům podrobně představit, a proto v letošní kampani univerzita intenzivněji vysvětluje možnosti průchodu studiem ať už při osobních návštěvách univerzitních pedagogů a studentů na středních školách, nebo právě pomocí průvodce Masaryka v digitálním světě, doplnila prorektorka.

Slogan #followmasaryk i nadále vyzývá uchazeče, aby následovali příklad Tomáš Garrigua Masaryka ať už jako studenti na univerzitu, jejímž je právě Masaryk patronem, nebo v podobě hodnot, které zastával a které univerzita dodnes ctí. „Zároveň jsme prvnímu československému prezidentovi našli novou roli. Už není klíčovým hybatelem všech obrazových formátů, ale spíš průvodcem celé kampaně, užitečným pomocníkem, který dává doplňující informace nebo rady,“ uvedl idea maker Michal Rožek z agentury Aetna. I letos bude základem komunikace na sociálních sítích, nově výrazněji na Instagramu a s využitím videí.

Jasnou představu o tom, co je obsahem studia konkrétního studijního programu a jaké uplatnění pak mají jeho absolventi, získají uchazeči přímo na webových stránkách www.muni.cz, kde najdou nové popisy jednotlivých studijních programů, ale i kontakty kam mohou směřovat svoje konkrétní dotazy.

V přijímacím řízení pro akademický rok 2018/19 zaslali uchazeči o studium v bakalářských a dlouhých magisterských programech na MUNI téměř 40 tisíc přihlášek, do prvních ročníků se zapsalo osm tisíc studentů. Na Masarykově univerzitě tak nyní studuje aktuálně 30 tisíc studentů, z toho je 6900 cizinců. V předchozím roce měla univerzita přibližně o dva tisíce studentů více, což odpovídá trendu postupného snižování jejich stavu.