6. září 2017

Science slam ze dvou univerzit míří na střední školy

Ukázat středoškolákům, kdo je to vlastně vědec a čím vším se může zabývat, je jedním z hlavních cílů turné Science slamu po středních školách. Turné, na kterém se podílí Masarykova univerzita a Univerzita Karlova, startuje v září. Studenti středních škol budou mít díky němu možnost zažít nejen vystoupení, v němž se odborníci snaží zábavnou a srozumitelnou formou přiblížit svůj výzkum, ale především se mohou v diskuzi ptát vědců z obou univerzit na jejich práci a život na vysoké škole.

Science slamy pořádá Masarykova univerzita už pátým rokem. Zájem veřejnosti o to, co se děje ve vědě dokládá i zcela zaplněné Univerzitní kino Scala, kde se pořádaly poslední dva slamy. Organizátoři akce chtějí nyní více cílit na středoškoláky. „Jsou to nejen potenciální uchazeči o studium na univerzitě, ale možná také budoucí vědci. Chceme jim ukázat, co to znamená pracovat ve výzkumu, jak vypadá takový vědec a jakým věcem se věnuje,“ uvedl Petr Holík, který Science slam organizuje.

Science slamy na středních školách probíhají trochu odlišně než ty pro veřejnost. „Vystupují na něm maximálně čtyři odborníci, z nichž každý má připravené asi šestiminutové vystoupení. Při nich se mohou studenti ptát na to, co je zaujalo z oboru jednotlivých vědců i na výzkumnou práci obecně,“ doplnil Holík.

Pilotní akci vystoupení na střední škole si vědci z obou univerzit vyzkoušeli v červnu na Klasickém a španělském gymnáziu v Brně-Bystrci a teď mají naplánovaná vystoupení už v 15 školách. Zájemci o Science slam pro střední školy ale mohou dál organizátory kontaktovat, a to na čísle 775 473 910 nebo e-mailové adrese scienceslam@muni.cz.

Středoškolákům se výzkumníci představí také na dalších akcích, například na veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Brně, který se koná od 31. října do 3. listopadu nebo na Informačním dni Univerzity Karlovy na pražském Albertově v sobotu 11. listopadu.

Více informací o akcích naleznou zájemci na facebookové stránce www.facebook.com/ScienceSlamMUNI nebo na webu www.scienceslam.cuni.cz.

Stáhnout článek .pdf 289 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info