24. července 2017

Studenti MU zakládají vlastní hokejový tým. Budou hrát univerzitní ligu

Vlastní hokejové družstvo v těchto dnech zakládají studenti Masarykovy univerzity. Celek s názvem HC Masaryk University nebude působit v české ligové soutěži, ale od října se stane součástí Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), kterou hrají mužstva z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska.

Logo nového týmu pracuje s motivem medvědí tlapy. Právě medvěd bude symbolem a maskotem mužstva.

Ačkoliv tým ponese název Masarykovy univerzity, hrát v něm mohou i hokejisté z jiných brněnských vysokých a středních škol. Zakladatelé projektu tak chtějí využít popularity studentských hokejových klání, ale hlavně poskytnout hráčům podmínky, v nichž si škola a hráčská kariéra navzájem nepřekážejí.

„Všichni naši hráči vědí, jak těžké je kloubit oboje dohromady. Hokejisté tráví spoustu času na tréninku, na cestách a zápasech, takže na studium musí vynaložit o to víc energie. Přesto jim jedno nebo druhé bývá na obou stranách vyčítáno. My jim chceme poskytnout podmínky, které jim situaci ulehčí,“ uvedl manažer týmu Peter Bustin, student a absolvent Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, který naposledy působil v druholigové Technice Brno. Zdůvodnil tak i to, proč bude symbolem mužstva medvěd. Znázorňovat bude dravý styl, jímž se hráči chtějí prezentovat na ledě, a zároveň ochranu, které se má dostat studujícím hokejistům.

V celku budou hráčsky a trenérsky působit bývalí hráči druholigové Techniky a tým bude k utkáním nastupovat v Hokejových halách dětí a mládeže. Přesný itinerář loni devítičlenné soutěže její vedení teprve zveřejní. Brňané počítají s tím, že jejich zápasovým dnem budou úterky nebo středy a hrát se bude vždy jeden duel doma a druhý venku.

HC Masaryk University čítá aktuálně asi 30 hokejistů a další zájemce bude celek podle manažery Bustina ještě přibírat. Je to proto, aby bylo možné hrát naplno i ve zkouškových obdobích. Tým má finančně zajištěnou první sezonu, přičemž počítá s minimálními náklady 600 tisíc korun.

V EUHL se bude střetávat s dalšími českými celky – v soutěži už působí reprezentanti Univerzity Karlovy a Českého vysokého učení technického. Vznik oficiálního brněnského týmu také vyjasňuje situaci ohledně konání Hokejového souboje univerzit. Ten se letos nebude hrát proti brněnskému Vysokému učení technického. Pro konání hokejového galavečera bude vybrán jeden ze zápasů univerzitní ligy.

Stáhnout článek .pdf 272 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info