13. 11. 2019

Univerzita otevírá studium tlumočnictví znakového jazyka a embryologie

Od začátku listopadu až do 29. února 2020 mohou uchazeči o studium podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu. K více než 120 dosud nabízeným studijním programům v rozpětí od humanitních po přírodovědné obory letos přibyly dva nové programy „Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog“ a „Tlumočník českého znakového jazyka“.

Nový pětiletý magisterský studijní program na Lékařské fakultě MU zaměřený na embryologii bude absolventy připravovat přímo pro práci v centrech reprodukční medicíny. Těch je v současnosti v Česku přibližně 40 a dlouhodobě se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, kteří se nyní rekrutují z příbuzných oborů a musí se dále složitě dovzdělávat.

Speciálně zaměřené odborníky připraví i druhý prakticky orientovaný studijní program na Filozofické fakultě MU. Tlumočnictví českého znakového jazyka má za cíl vzdělávání kvalifikovaných pracovníků zajišťujících tlumočnické a překladatelské služby pro sluchově postižené občany České republiky, na které mají podle platné legislativy tito občané nárok.

Uchazeče o studium letos Masarykova univerzita láká kampaní založenou na hesle „Snadný to nebude, ale stojí to za to“ a vizuální prezentací, která pracuje s motivem hashtagu #MUNICHALLENGE. Škola tak akcentuje náročnost studia na MUNI, která je však spojená s vysokou kvalitou výuky a prestiží.

„Vybrat si Masarykovu univerzitu rozhodně není ta nejjednodušší cesta, studium u nás může obnášet spoustu výzev, ale výsledek snažení stojí za to. Jsme navíc připravení uchazečům a následně i studentům na cestě k vysněnému titulu pomoct,“ uvedla prorektorka Hana Svatoňová.

Cena za přihlášku ke studiu, která se na Masarykovu univerzitu podává pouze elektronicky prostřednictvím webu www.muni.cz/uchazeci, činí 450 až 700 korun v závislosti na konkrétní fakultě. Podmínkou pro přijetí na většinu studijních programů jsou Testy studijních předpokladů, které budou uchazeči skládat 25. a 26. dubna 2020 ve více městech v Česku i na Slovensku. U některých studijních programů je doplní ještě oborové testy. Samotné oborové testy jsou podmínkou pro přijetí na fakultu sportovních studií a lékařskou fakultu. Součástí přijímacího řízení na fakultu sociálních studií jsou Scio testy.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv