2. 11. 2020

Zájemce o studium zve univerzita na den otevřených dveří v online prostředí

Zcela virtuálně otevře letos všech deset fakult Masarykovy univerzity (MU) své prostory zájemcům o studium v rámci tradiční akce Open Day. Kvůli nepříznivé epidemické situaci se akce, při níž se studenti seznamují s prostředím vysoké školy, ale taky se svými budoucími vyučujícími a spolužáky, vůbec poprvé uskuteční online, a to v sobotu 7. listopadu.

„Právě možnost společných diskuzí a také příležitost osobně poznat univerzitní prostředí, prohlédnout si posluchárny, laboratoře nebo knihovny a seznámit se s budoucími pedagogy a spolužáky pravidelně láká velký počet uchazečů. Ani letos o to nebudou ochuzeni,“řekla koordinátorka Open Day Veronika Carbochová.

Každá fakulta má pro uchazeče přichystaný program, který bude k dispozici na webové stránce openday.muni.cz. Jeho součástí bude video s přednáškou o studiu nebo například možnost interaktivní prohlídky budov MU. Alespoň virtuálně může každý zájemce navštívit až tři fakulty za jeden den z pohodlí domova.

Pro účast v samotných online diskuzích o studijních programech je třeba se registrovat, a to nejpozději do 6. listopadu. Účastník potom v předvečer akce obdrží e-mail s příslušným odkazem. „Pak může navštívit chatovací místnosti a ptát současných studentů na cokoli, co ho o studiu zajímá,“ upřesnila Carbochová.

V listopadu bude uchazečům k dispozici navíc ještě MUNIbot, který představí univerzitu i její jednotlivé fakulty, přiblíží studium i život na MU a ukáže uchazečům, s čím se mohou setkat při přijímacích zkouškách. To vše zábavnou a přátelskou formou v platformě uchazečům dobře známého Messengeru. Chybět nebude ani soutěž, jejíž úspěšní řešitelé se dostanou do slosování o hodnotné ceny, které pro připravily fakulty. Díky MUNIbotovi tak mohou zájemci o studium získat řadu užitečných informací, které si v předchozích letech odnášeli z veletrhů vysokých škol, jež jsou letos z důvodu epidemie Covid-19 zrušeny.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info