10. srpna 2017

Do Masarykovy dětské jUniverzity se nově zapojí i odborníci na sport

Masarykova univerzita (MU) chystá už čtvrtý ročník Masarykovy jUniverzity (MjUNI), tedy rozmanitou sobotní výuku pro děti od 9 do 14 let. Zápis do nového ročníku začne ve středu 16. srpna přesně ve 20 hodin. Rodiče, kteří by svoje děti rádi přihlásili, by si měli čas hlídat. Loni byla kapacita zaplněná během několika minut. Do výuky se tentokrát zapojí všechny fakulty, nově i Fakulta sportovních studií MU.

Výuka v dětské Masarykově jUniverzitě zahrnuje i řadu pokusů.

Organizátoři radí zápis nepodceňovat. „Je to stejná časová soutěž, kterou procházejí vysokoškolští studenti při zapisování předmětů, takže o pořadí rozhoduje rychlost a správnost vyplněných údajů,“ podotkla Monika Mikulová z odboru vnějších vztahů a marketingu, jenž má organizaci MjUNI na starost. Letos se může do dětské univerzity zapojit 190 dětí, 20 míst je rezervováno pro sociálně znevýhodněné děti a zapsáno bude také 30 náhradníků.

Nový ročník MjUNI začne v sobotu 21. října slavnostní imatrikulací. Vždy jednu sobotu v měsíci pak bude pro účastníky připravený program na některé z fakult či pracovišť univerzity. Nově se do něj zapojí všech devět fakult Masarykovy univerzity, například na Fakultě sportovních studií MU si děti nově otestují svou kondici nebo zjistí, jak vypadá zdravá výživa.

V rámci jUniverzity se účastníci výuky dostanou k nejrůznějším vědním oborům. „Je to pro ně také příležitost vyzkoušet si, jaké to je být vysokoškolským studentem, mohou se seznámit se špičkovým výzkumným prostředím a setkat se s akademickými pracovníky,“ uvedla Mikulová. Podrobnosti k přihlašování i ke studiu na MjUNI najdou rodiče na webu www.mjuni.cz. K vidění jsou tam videa a fotky, z nichž je možné udělat si představu, jak kurzy vypadají a co se na nich děje. Na webu je také formulář, který je k přihlášení nutné vyplnit.

Stáhnout článek .pdf 272 kB

Stáhnout fotky .zip 32 173 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info