Jak se na MU odhalují plagiáty?

S plagiátorstvím je spojena otázka, jak plagiáty vyhledávat. Na MU slouží k odhalování potenciálních plagiátů speciální aplikace, která je implementována v Informačním systému MU. Systém na odhalování plagiátů umožňuje vzájemné srovnávání dokumentů a internetových zdrojů, které jsou součástí jeho databáze. Pomocí funkce „vejce vejci“ odhaluje shodné pasáže, tedy potenciální plagiáty. Tento nástroj mohou využívat vyučující, administrativní pracovníci i studenti.

Doporučení: Plagiátorství se nevyplatí, zcizené texty jsou díky systémům snadno odhalitelné, kvůli lenosti se můžete potýkat s nepříjemnostmi, ve vážnějších případech dokonce přijít o roky strávené studiem a odejít z univerzity bez titulu.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho