Informace o studentském spolku

Ďivadlo aktivních (a)sociálů (ĎAS)

Ďivadlo aktivních (a)sociálů (ĎAS)

Spolková místnost 0.08a
Fakulta sociálních studií MU
Joštova 10
639 00 Brno

Kontaktní osoba: Oldřich Tristan Florian

Tento divadelní spolek, založený v roce 2014 na půdě Masarykovy univerzity, shlukuje studenty spalované láskou k divadlu tak velikou, že by pro ni udělali cokoliv, ale také asociály, kteří se bojí nahlas promluvit a svou samotu se rozhodli prolomit šokovou terapií, tedy hraním divadla. Jedná se o unikátní projekt a v podstatě souboj těchto stran kdo s koho. Každý zápas trvá dva semestry a na jeho konci mají náhodní kolemjdoucí i masochističtí fanoušci možnost spatřit veřejné představení, při němž je oslavena vítězná strana (milovníci květinami, asociálové povětšinou zeleninou, někdy dostaneme i nějaký prachy).

Spolek uvádí zejména autorské komedie. Svou cílovou skupinu spatřuje v kamarádech, známých a známých těchto známých. K financování své činnosti zneužívá dobrých srdcí výše zmíněných. Ačkoliv založen a provozován na Fakultě sociálních studií, spolupracuje se studenty i z ostatních fakult, uvítá mezi sebe nadšence například z tematicky i geograficky blízké fakulty filosofické, netrpí xenofobií ani ze sportovce, medika či ajťáka.

Trvalí členové spolku se zavázali hroznou přísahou vláčeti Tylovu káru zejména po brněnském okrsku a šířiti osvětu především mezi studentstvem a omladinou. Důraz kladou na kvalitu svých výstupů, nikoliv na kvantitu. Bouřlivý potlesk zůstává pro herce největší odměnou. Pro režiséra je to pak vychlazené pivko po premiéře. To první si totiž druhý den aspoň matně pamatují.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info