Informace o studentském spolku

Efektivní Altruismus MUNI

Kontaktní osoba:

Adéla Novotná

Efektivní altruismus je celosvětové hnutí, které se snaží za pomoci kritického myšlení a vědecké metody přijít na způsoby, jak můžeme co nejvíce zlepšovat svět. Některé snahy zlepšovat svět se totiž zdají mít mnohonásobně větší dopad než jiné. Na druhé straně mnoho dobře myšlených iniciativ je neefektivních nebo dokonce kontraproduktivních. Pokud bychom mezi nimi dokázali rozlišit, může být náš pozitivní vliv na svět mnohonásobně větší.

Nebojíš se pečlivě přemýšlet nad věcmi a používat kritické myšlení? Snažíš se pomáhat druhým a být co nejvíce prospěšný? Pak ti nabízíme sérii setkání, na kterých se dozvíš, jak prioritizovat mezi světovými problémy, jaké problémy se zdají být v současnosti nejdůležitější a jak napomoci k jejich řešení. Těšit se můžeš také na podnětné diskuze s ostatními studenty napříč obory.
Abychom zajistili co nejvíce přínosné a hodnotné diskuze, setkání se budou odehrávat pouze v omezeném počtu. Pokud se do našeho programu dostaneš, vyhradíme si čas na individuální setkání s tebou, na kterém ti pomůžeme s přemýšlením, jak ty sám bys mohl svět zlepšovat co nejvíce, jaké typy kariér by pro tebe v tomto ohledu mohly být vhodné, a pomůžeme tě lépe nasměrovat k tomu co tě zajímá.
Absolvování této série setkání ti usnadní zapojit se do české i světové komunity efektivního altruismu, která je tvořena lidmi pracujícími na zajímavých a hodnotných projektech, profesory a výzkumníky z prestižních univerzit, zakladateli prospěšných start-upů a dalšími, které všechny spojuje, že chtějí svět zlepšit co nejvíce za pomocí svého rozumu.

Pokud máš zájem, neváhej se nám co nejdříve ozvat.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info