Co když potřebuji k lékaři?

Pokud nejste z Brna, je nutné se rozhodnout, zda je pro vás výhodnější ponechat si svého praktického lékaře v místě bydliště nebo se zaregistrovat u jiného praktického lékaře v Brně. U dvou praktických lékařů registraci mít nemůžete. Registrovat se můžete u kteréhokoliv lékaře v Brně nebo u poskytovatele pracovnělékařských služeb pro MU, vždy po předchozí domluvě (telefonicky, mailem).

Se standardními požadavky (vystavení e-receptů, chronická onemocnění, vyšetření pro řidičský průkaz, potravinářský průkaz apod.) se obracejte na svého registrujícího praktického lékaře.

V akutních případech doporučujeme využít buď pohotovost nebo můžete navštívit ordinaci MUDr. Kolářové v Univerzitním kampusu v Bohunicích. Pohotovost pro dospělé (včetně zubní) v Brně se nachází v Úrazové nemocnici (Ponávka 6). Pohotovostní lékárna s nepřetržitou službou je Lékárna Dr. Max, Bašty 413/2.

Ordinace MUDr. Kolářové v Univerzitním kampusu

MUDr. Kateřina Kolářová

lékařská pohotovostní služba (tj. ambulantní péči v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění). Lékař: MUDr. Kateřina Kolářová

Kontaktní telefon: +420 549 49 5005

Ordinační hodiny: pondělí 13:00 – 15:00, úterý 12:00 – 15:00 a čtvrtek 11:00 – 14:00. Poslední pacient je ošetřen 30 minut před koncem ordinační doby.

Umístění ordinace: 3. podlaží budovy B22 v severním koridoru (od ulice Netroufalky), místnost 302 a 303.

STUDENTI S ČESKÝM POJIŠTĚNÍM: je možné bezplatné ošetření případné konzultace v akutních případech.

STUDENTI – CIZINCI: Pokud máte komerční pojištění cizinců (poj. 333), můžete využít služeb ambulance stejně jako studenti s českým pojištěním, tedy bez nutnosti přímé platby. V ostatních případech musíte počítat s platbou hotově, v ordinaci nelze platit kartou. Za platbu vyšetření dostanete účtenku a částku pak můžete vymáhat u své zdravotní pojišťovny (to je případ mnohých evropských pojištění).

MUDr. Kolářová v ordinaci v UKB neregistruje nové pacienty.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho