Co když potřebuji k lékaři?

Pokud nejste z Brna, je nutné se rozhodnout, zda je pro vás výhodnější ponechat si svého praktického lékaře v místě bydliště nebo se zaregistrovat u jiného praktického lékaře v Brně. U dvou praktických lékařů registraci mít nemůžete. Registrovat se můžete u kteréhokoliv lékaře v Brně nebo u poskytovatele pracovnělékařských služeb pro MU, vždy po předchozí domluvě (telefonicky, mailem).

Se standardními požadavky (vystavení e-receptů, chronická onemocnění, vyšetření pro řidičský průkaz, potravinářský průkaz apod.) se obracejte na svého registrujícího praktického lékaře.

V akutních případech doporučujeme využít buď pohotovost nebo můžete navštívit ordinaci MUDr. Kolářové v Univerzitním kampusu v Bohunicích. Pohotovost pro dospělé (včetně zubní) v Brně se nachází v Úrazové nemocnici (Ponávka 6). Pohotovostní lékárna s nepřetržitou službou je Lékárna Dr. Max, Bašty 413/2.

Ordinace MUDr. Kolářové v Univerzitním kampusu

Nově je v Univerzitním kampusu v Bohunicích otevřená ordinace pro studenty všech fakult Masarykovy univerzity, která poskytuje lékařskou pohotovostní službu (tj. ambulantní péči v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění).

  • Lékař: MUDr. Kateřina Kolářová, sestra: Bc. Andrea Valná
  • Telefonní číslo: 549 24 5005
  • Ordinační hodiny: pondělí 13:00 –15:00 a čtvrtek 11:00 – 14:00 (během července s srpna až do 17.9.2023 pouze čtvrtek 11:00 – 14:00)
  • Umístění ordinace: 3. podlaží budovy B22 v severním koridoru (od ulice Netroufalky), místnost 302.

Pokud jste student či studentka s českým zdravotním pojištěním, můžete využít bezplatné ošetření příp. konzultace v akutních případech.

Pokud jste zahraniční student či studentka a máte komerční pojištění cizinců (poj. 333), můžete využít služeb ambulance stejně jako studenti s českým zdravotním pojištěním, tedy bez nutnosti přímé platby. V ostatních případech počítejte s platbou hotově, v ordinaci nelze platit kartou. Za platbu vyšetření dostanete účtenku a částku pak můžete uplatňovat u své zdravotní pojišťovny (to je případ mnohých evropských zdrav. pojištění).

Jedná se o zkušební provoz ordinace do 31.12.2023, přičemž plánujeme zajištění péče pro studenty i na další období.

MUDr. Kolářová v ordinaci v UKB neregistruje nové pacienty.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info