Co když potřebuji k lékaři?

Pokud nejste z Brna, je nutné se rozhodnout, zda je pro vás výhodnější ponechat si svého praktického lékaře v místě bydliště nebo se zaregistrovat u jiného praktického lékaře v Brně. U dvou praktických lékařů registraci mít nemůžete.

Poskytovatelem pracovnělékařských služeb pro MU je ordinace MUDr. Věry Přibylové na ul. Slovákova 11 v Brně. Tyto pracovnělékařské služby zahrnují především hodnocení zdravotního stavu zaměstnanců MU ve vztahu k jejich zaměstnání na MU, dohled na pracovišti a nad výkonem práce.

UPOZORNĚNÍ k návštěvám ordinace MUDr. Přibylové
Vážení studenti,
dovolujeme si upozornit, že ordinace MUDr. Přibylové je určena především pro pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců Masarykovy univerzity a ošetření registrovaných pacientů. Neregistrovaní studenti mohou pomoc ordinace vyhledat pouze v AKUTNÍCH případech, čímž se rozumí úraz, vznik akutního onemocnění nebo akutní zhoršení zdravotního stavu. Vždy však důvod návštěvy nejdříve konzultujte e-mailem (ordinaceslovakova@seznam.cz, v kopii prosím uveďte pribylova00@seznam.cz) nebo telefonicky na čísle 545 216 962. Aktuální informace a kontakty naleznete rovněž na webových stránkách ordinace.

Testování na COVID-19:

Občané ČR: Žádanky na test zadává Váš praktický lékař, spojte se prosím s ním.
Občané SR: Kontaktujte prosím Krajskou hygienickou stanici.
Pokud potřebujete nebo chcete být testováni na COVID-19 jako samoplátci, zde je seznam odběrových míst ve městě Brně.

V neakutních případech (chronická onemocnění, vyšetření pro řidičský průkaz, potravinářský průkaz apod.) se prosím obracejte na svého registrujícího lékaře.
Děkujeme, že dodržujete výše uvedená pravidla (akutnost + předchozí konzultace).

V akutních případech je doporučeno využít pohotovost. Pohotovost pro dospělé (včetně zubní) se nachází v Úrazové nemocnici (Ponávka 6). Pohotovostní lékárna s nepřetržitou službou se nachází na adrese Koliště 47.