Co když potřebuji k lékaři?

Pokud nejste z Brna, je nutné se rozhodnout, zda je pro vás výhodnější ponechat si svého praktického lékaře v místě bydliště nebo se zaregistrovat u jiného praktického lékaře v Brně. U dvou praktických lékařů registraci mít nemůžete.

Registrovat se můžete u kteréhokoliv lékaře v Brně nebo u poskytovatele pracovnělékařských služeb pro MU, kterými jsou:

• pro MU s výjimkou Lékařské fakulty a univerzitního centra Telč: ordinace MUDr. Věry Přibylové na ul. Slovákova 11 v Brně,
  • pro Lékařskou fakultu MU: ordinace MUDr. Kateřiny Kolářové na Mendlově náměstí 907/1a v Brně,
  • pro Univerzitní centrum Telč: ordinace MUDr. Gabriely Langhammerové na ul. Hradební 132 v Telči.

UPOZORNĚNÍ k návštěvám ordinací smluvních poskytovatelů pracovnělékařských služeb MU:
Dovolujeme si vás upozornit, že ordinace smluvních poskytovatelů pracovnělékařských služeb jsou určeny pro pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců Masarykovy univerzity a ošetření registrovaných pacientů.  Studenti, kteří nejsou v ordinacích registrovaní jako pacienti (viz výše), mohou pomoc ordinace vyhledat pouze v MIMOŘÁDNÝCH případech, čímž se rozumí úraz, vznik akutního onemocnění nebo akutní zhoršení zdravotního stavu, a to vždy po předchozím objednání (telefonicky, mailem).

Se standardními požadavky (vystavení e-receptů, chronická onemocnění, vyšetření pro řidičský průkaz, potravinářský průkaz apod.) se obracejte na svého registrujícího praktického lékaře.
Děkujeme, že dodržujete výše uvedená pravidla (akutnost + předchozí konzultace).

V akutních případech doporučujeme využít pohotovostPohotovost pro dospělé (včetně zubní) v Brně se nachází v Úrazové nemocnici (Ponávka 6). Pohotovostní lékárna s nepřetržitou službou se nachází na adrese Koliště 47.

Upozornění k návštěvám ordinace MUDr. Kolářové:
MUDr. Kolářová je závodním lékařem pro zaměstnance LF MUNI, nenahrazuje jejich registrující lékaře ani registrující lékaře studentů. Pro ostatní případy (mimo pracovnělékařské prohlídky) je pouze doporučená jako praktická lékařka v rámci Brna, která má volnou kapacitu k registracím a ošetřením cizinců – vždy je ale nutné předchozí objednání.

STUDENTI - CIZINCI: Pokud nemají české pojištění, musí počítat s platbou hotově (ordinace neakceptuje ani jiná evropská pojištění). V ordinaci nelze platit kartou. Za platbu vyšetření dostanou účtenku a částku pak u své pojišťovny vymáhají sami (to je případ mnohých evropských pojištění). Ceník služeb ZDE.

STUDENTI S ČESKÝM POJIŠTĚNÍM: je možné ošetření v akutních případech, případně registrace, ale vždy vše po předešlé domluvě telefonem nebo mailem. Není nárok na žádné nadstandartní termíny z titulu studia na MU. Výrazně doporučujeme seznámení s chodem ordinace na webu.

Upozornění k návštěvám ordinace MUDr. Přibylové:

MUDr. Přibylová je závodním lékařem pro zaměstnance MU s výjimkou LF a Univerzitního centra Telč, nenahrazuje registrující lékaře zaměstnanců ani studentů. Dojde-li k mimořádné situaci, kdy studenti MU s výjimkou studentů LF, kteří se obrací na MUDr. Kolářovou, potřebují ošetřit, je vždy nezbytné nejprve zkonzultovat e-mailem na ordinaceslovakova@seznam.cz a v kopii na pribylova00@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 545 216 962 důvod a termín návštěvy.

STUDENTI-CIZINCI: Pokud nemají české pojištění, musí počítat s platbou hotově/kartou. Za platbu vyšetření dostanou účtenku a částku pak u své pojišťovny vymáhají sami.
Aktuální informace a kontakty naleznete rovněž na webových stránkách ordinace.

Testování na COVID-19:
Občané ČR: žádanky na test zadává váš praktický lékař, spojte se prosím s ním.
Občané SR/jiných zemí: kontaktujte prosím Krajskou hygienickou stanici.
Pokud potřebujete nebo chcete být testováni na COVID-19 jako samoplátci, zde je seznam odběrových míst ve městě Brně.