Poznáte skvělé lidi
v různých spolcích

Student je tvor společenský a chce se potkávat se zajímavými lidmi.
A podnikat s nimi smysluplné věci. Pod střechou MUNI vzniká řada spolků, jejichž akce můžete navštěvovat. Nebo se rovnou stát jejich aktivním členem.

Zapojení do činnosti spolků je čistě dobrovolné, nikdo vás k němu nebude nutit. Za aktivitu v některých z nich dostanete i kredity, většina spolků ale spíš nabízí příležitost strávit volný čas užitečným způsobem.

Vyberete si z několika desítek spolků

26 spolků má celouniverzitní působnost. A ty další spadají pod jednotlivé fakulty – podle svého zaměření.

Medici mají třeba IFMSA, která pomáhá dětem ve školkách zbavovat se strachu z lékařů. Pokud rádi hrajete nebo zpíváte, otevře vám dveře Pěvecký sbor MU nebo Symfonický orchestr MU. V Debatním klubu MU ověřte pádnost svých argumentů nebo popusťte uzdu kreativitě v ProFIdivadle informatiků.

Zkrátka, výběr je široký. Prohlédněte si seznam všech spolků.

„Markéta byla na stáži v televizi, novinách i PR agentuře, ale nestuduje žurnalistiku ani marketing. Je absolventkou teorie interaktivních médií a během studia na MUNI se věnovala práci v Radiu R. „S marketingovým týmem jsme pracovali především na tom, aby nás bylo vidět na fakultě, univerzitě i venku,“ říká. S týmem třeba připravovali bleší trh, piknik nebo běžecký závod. „V jakémkoliv spolku se člověk naučí hlavně spolupracovat s ostatními lidmi, plánovat a organizovat,“ hodnotí.“

Markéta Zvolská Markéta Zvolská
bývalá PR managerka Rádia R

Spolky na Muni

• International Student Club

Mezinárodní studentský klub (ISC) organizuje volnočasové aktivity, při kterých se poznávají studenti z celého světa. Zahraniční studenti se zároveň učí zorientovat v Brně a na univerzitě. „Každý den pořádáme minimálně jednu akci. Jsou to deskové hry, hospodské kvízy, prezentace jednotlivých zemí samotnými studenty, speciální akce jako party na lodi nebo v tramvaji, výlety, sportovní utkání, posezení v čajovně a spoustu dalších,“ vypočítává viceprezidentka ISC Veronika Horáková.

• Radio R

Radio R funguje pod střechou Fakulty sociálních studií, ale noví vedoucí a redaktoři přicházejí z celé Muni. Dnes v něm pracuje více než 150 dobrovolníků.
    Podmínkou přijetí do rádia nejsou specifické schopnosti, ale spíš chuť sdílet s lidmi zajímavé informace a pracovat v kreativním prostředí. „V Radiu R se studenti naučí pracovat s profesionální technikou, hlasem a obsahem, který mohou předávat posluchačům,“ upřesnil někdejší ředitel rádia Jakub Pavlík.

• ProFIdivadlo

Na Fakultě informatiky funguje už od roku 1998 zřejmě nejznámější divadelní spolek na Muni, zapojují se do něj ale studenti odevšad. V ProFIdivadle se uplatníte, i kdybyste neoplývali hereckým talentem – můžete třeba stavět scénu, chystat rekvizity, šít kostýmy nebo skládat hudbu. A je tu práce i pro studenty se specifickými nároky a zahraniční studenty. Pojďte (si) hrát!

Další spolky

Proč studovat na Muni